Badania donoszą, iż coraz więcej osób cierpi zarówno na świecie, jak i w Polsce z powodu uczucia, które dotyczy tak naprawdę każdego z ludzi. Tym uczuciem, a raczej stanem psychicznym, czy też stanem emocjonalnym jest samotność.

Data dodania: 2012-06-05

Wyświetleń: 1193

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z samotnością ludzie zmagają się od zarania dziejów, a właściwie od czasu, kiedy istnieje człowiek, tak i istnieje samotność. Samotność może mieć przy tym różne podłoża i może występować ona z różnych przyczyn. I tak rozróżniamy samotność związaną z brakiem partnera życiowego, bliskiej osoby z rodziny, czy też przyjaciół, znajomych, a także ogólno pojęte osamotnienie związane z różnymi zdarzeniami w życiu człowieka. Od zarania dziejów także człowiek stara się walczyć z tym negatywnym i niewątpliwie przeszkadzającym mu stanem emocjonalnym, czy też emocjonalno-uczuciowym.

Samotność dotyczy coraz większej ilości osób, bo też i nasz styl życia się ciągle zmienia. Coraz więcej ludzi zamyka się w domach z różnych powodów, albo też nie ma po prostu czasu na nawiązywanie nowych znajomości i miłych relacji. Przychodzi moment, w którym niezauważalnie do człowieka życia wdziera się samotność. Samotność w dzisiejszym świecie staje się zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. W dobie Internetu coraz więcej osób zamyka się w czterech ścianach i wybiera samotne spędzanie czasu przed komputerem, niż np. spotkanie ze znajomymi. Z czasem taki stan może sprzyjać pojawieniu się uczucia samotności.

Problemy w rodzinie, czy też problemy w związku, który często bywa dosyć nieudany, a nawet toksyczny powodują jeszcze większe poczucie samotności i osamotnienia. Osamotnienie i samotność stają się coraz częstszym powodem, dla którego ludzie popadają w schorzenia, typu depresja, która odbiera im już do reszty sens życia. Coraz więcej osób ma trudności w znalezieniu partnera, ponieważ promuje się wyścig szczurów, perfekcyjność i dążenie do doskonałości w każdej dziedzinie życia. Nie każdy jednak podziela tego typu wartości, a osoby niekoniecznie je podzielający często odczuwają osamotnienie z tego powodu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena