Żyjemy w czasach, w których wygoda i komfort stawiane są na pierwszym miejscu. Często zapominamy o tym, jakie koszty przez to ponosimy. Nie chodzi tu tylko o koszty czysto finansowe, ale bardziej o negatywny wpływ na środowisko. Zanieczyszczenie powietrza czy wody to tylko niektóre ze skutków obecnej polityki.

Data dodania: 2016-06-01

Wyświetleń: 1479

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Fundusze unijne na ratunek środowisku!

Z tego powodu cierpią nie tylko ludzie, ale i zwierzęta, które bardzo często umierają. Należy także pamiętać o tym, że obecne działania lub ich brak, mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na przyszłość i przyszłe pokolenia.

 

Dlatego, tak ważne jest, żeby więcej ludzi w końcu zaczęło zauważać, swój negatywny wpływ na środowisko naturalne. Ważna jest więc edukacja ludzi dotycząca tego jak mogą przyczynić się do poprawy środowiska naturalnego, w którym żyją. Tego typu działania są wspierane przez UE, po poprzez fundusze unijne przeznaczone właśnie na ochronę środowiska.

 

Ochrona środowiska naturalnego i bioróżnorodności to obszary bardzo często wspomagane przez różnego typu organizacje publiczne i prywatne. Organizacje te zajmują się m. in.: edukacją środowiskową czy też przygotowywaniem dokumentów planistycznych. W ostatnim czasie, dzięki funduszom unijnym wiele podmiotów publicznych, tworzy nowe tereny zielone w swoich regionach oraz stara się rekultywować już istniejące.

 

O fundusze unijne na działania związane ze środowiskiem i jego ochroną mogą ubiegać się różne instytucje rządowe i samorządowe, a w szczególności: parki narodowe, dyrekcje ochrony środowiska, jednostki organizacyjne lasów państwowych, uczelnie oraz jednostki naukowo-badawcze. Wszystkie wspomniane instytucje mogą zainwestować, pozyskane środki na różnego typu działania, które przyczyniają się poprawie środowiska naturalnego. Należą do nich m. in. takie działania jak: tworzenie nowych terenów zielonych, sadzenie drzew czy ochrona zagrożonych gatunków zwierząt.

 

Oprócz działań związanych z tworzeniem i rekultywacją terenów zielonych, bardzo ważna jest również edukacja ekologiczna. Fundusze unijne, pozwalają także na finansowanie różnego typu kampanii, związanych właśnie z edukacją ekologiczną. Jest to bardzo ważny element, który prowadzi do zwiększenia świadomości ekologicznej u przeciętnego polaka.

 

Niewątpliwie tego typu działania są bardzo ważne, gdyż to od nich zależy w jakim klimacie będziemy żyli za kilka czy kilkanaście lat. Warto więc zadbać o to, by obniżyć negatywny wpływ na środowisko i uratować jeszcze to co da się uratować. Ochronę o środowisko bardzo ułatwiają fundusze unijne w szczególności Program Infrastruktura i środowisko.

 

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena