Czy wiesz, że nie trzeba już wycinać drzew, aby wyprodukować papier?  Opracowana w latach 90 - tych technologia nie wymaga użycia miazgi drzewnej.  Kamienny papier zawdzięcza swoją nazwę proszkowi mineralnemu używanemu do jego produkcji. Co jeszcze o nim wiemy?

Data dodania: 2016-11-12

Wyświetleń: 2146

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ekologiczny papier, czyli kamień zamiast drzew

Niezależnie od tego czym się zajmujesz, co robisz w swoim życiu zawodowym i prywatnym, przychodzi tak chwila, gdy musisz sięgnąć po coś papierowego. Powody mogą być różne. Możesz chcieć zapisać, wypełnić i wydrukować dokument, poczytać gazetę, książkę...
Nie zastanawiasz się wtedy skąd bierzemy papier. A przecież regularnie używasz go swojej firmie i w domu. Nie myślisz tez o tym, jak jego produkcja negatywnie wpływa na środowisko.

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że trzeba wyciąć aż 20 dużych drzew, aby wyprodukować tonę tradycyjnego papieru? Obecnie przemysł papierniczy zanieczyszcza powietrze, wodę i glebę.

Jak temu zaradzić? Jak to zmienić? Czy istnieje sposób, aby zatrzymać niszczący proces wycinania drzew?

Rozwiązanie już się pojawiło – Kamień zamiast Drzew

Długo nie było rozwiązania i nowych możliwości do wytwarzania ekologicznego papieru. Wreszcie pojawił się pomysł będący szansą na zatrzymanie katastrofalnych skutków naszych negatywnych działań. Ta technologia daje niesamowite możliwości. Zamiast drzew do produkcji papieru można wykorzystać kamień.

Jakie są główne zalety Kamiennego Papieru? 

Papier wyprodukowany z kamienia nie wymaga użycia wody i wycinania drzew. Wyróżnia się tym, że ma wszystkie zalety tradycyjnego papieru, a dodatkowo jest:

  • wodoodporny,
  • delikatny, ale także wytrzymały, bo trudno go rozerwać,
  • w procesie jego produkcji nie wytwarza się zanieczyszczeń, toksyn i gazów trujących,
  • nie żółknie,
  • pisze się na nim lekko, wyraźnie,
  • pozwala na zapisywanie również pod wodą.


Środowisko i wygoda użytkowników papierowych produktów

Niesamowity, ekologiczny, przyjazny ludziom i przyrodzie papier z kamienia jest w stanie zatrzymać skutki wycinania drzew. Bez ryzyka dla środowiska, zapewniając wygodę użytkownikom Kamienny Papier zastępuje z sukcesem papier wytwarzany tradycyjną metodą .

Przełomowy moment

Trzeba głośno powiedzieć:

„Nareszcie! Pojawił się Kamienny Papier.”

Pomoże nam w ochronie drzew. Dzięki temu zapewni bezpieczny dom dla zwierząt i dobre warunki dla życia roślin. Pozwoli nam ludziom przebywać na świeżym powietrzu, byśmy mogli cieszyć się urokami parków i lasów.

TERAZ stoi przed nami szansa na nowe możliwości. Upowszechniając używanie Papieru z Kamienia, możemy dokonać ekscytujących i pozytywnych zmian. Dzięki nim zachowamy wyjątkowe bogactwo świata przyrody na Ziemi.

Także i Ty, możesz obserwować i brać udział w tym przełomowym momencie.


fot. Sam/ Flickr

Licencja: Creative Commons
0 Ocena