Marka Salomon istnieje na rynku wiele lat. Często się o niej słyszy, wiele osób zachwyca się jakością produktów ale mało kto zna historię tej marki. Jeśli Salomon należy również do jednego z waszych ulubionych producentów warto poznać historię i dowiedzieć się jak rozwijała się marka.

Data dodania: 2016-02-26

Wyświetleń: 734

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Historia marki Salomon

Zacznijmy od początku, marka powstała w Alpach, a dokładniej w Annecy. Francis Salomon oraz jego rodzina otwierają sklep z krawędziami do nart. Syn George rozpoczyna studia inżynierskie, zdobywa wiedzę, dzięki której budują maszynę przyśpieszającą i usprawniającą produkcję krawędzi do nart. Rodzina decyduje się rozszerzyć swoją działalność i stawia na mocną promocję aby stworzyć markę europejską. Zaczynają osiągać sukcesy, wpływ mają na to wiązania Skade, które w tamtym czasie cieszyły się bardzo dużym uznaniem. Wiązania zostają udoskonalone i w 1966 roku sportowcy korzystają z nich w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

 

Firma zyskuje coraz większe uznania i otwiera nowe sklepy, między innymi w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Austrii. Salomon staje się jedną z wiodących marek oferujących wiązania do nart. Biznes rozwija się dynamicznie, firma decyduje się rozszerzyć asortyment o buty narciarskie. Kolejny produkt, który zostaje wprowadzony do asortymentu to buty trekkingowe, a także pierwsze narty, ma to miejsce w latach 90-tych. Pierwsze narty Salomon to model S9000. W 1997 roku Salomon dołącza do Adidas Group. Kolejne lata to czas nieustannych innowacji, Salomon jako pierwszy wprowadza buty narciarskie, których skorupa formowana jest na ciepło, dzięki temu idealnie dostosowują się do stopy. 2005 rok to kolejne zmiany dla firmy, wykupiona zostaje przez Amer Sport. Jest to francuska firma, która posiada takie marki jak Wilson czy Atomic. Salomon wprowadza kolejne innowacyjne produkty, jako pierwszy prezentuje buty z materiałem sotfshell oraz technologię EXO. W asortymencie firmy pojawiają się również buty do biegania w terenie.

 

Salomon w swoim asortymencie posiada wiele innowacyjnych produktów, narty Salomon uważane są za jedne z lepszych i doceniane przez wielu pasjonatów narciarstwa. Marka istnieje tak długo, dzięki świetnym produktom, które nieustannie są udoskonalane. Warto zapoznać się z produktami i skorzystać z nowoczesnych rozwiązań jakie oferuje Salomon.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena