Lista najdziwniejszych świat na świecie jest naprawdę długa. Często budzą one zaskoczenie, rozbawienie, a czasem nawet pewne kontrowersje. Jakie jeszcze święta możemy zaliczyć do tych wyjątkowo dziwnych?

Data dodania: 2015-05-12

Wyświetleń: 977

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Meksyk - Noc Rzodkiewek

Niezwykle oryginalne święto odbywa się w Meksyku, w Oaxaca. Święto to nazywa się Noche de Rábanos czyli po prostu Noc Rzodkiewek. Przypada na 23 grudnia, a świętowana jest od roku 1897. Od kiedy rzodkiewki zaczęły być sprowadzane do Ameryki, kupcy reklamowali je, wykonując z nich różne rzeźby. W czasie tego święta takie niezwykłe dzieła powstałe z rzodkiewek występują w konkursie i walczą o główną nagrodę pieniężną. Ponieważ jest to święto poprzedzające Boże Narodzenie, tematem rzeźb zazwyczaj jest religia. Meksykanie specjalnie na tą okazję hodują różne gatunki rzodkiewek, a w czasie święta wspólnie podziwiają powstałe rzeźby.

 

 

Francja - Swięto Świni

We Francji, w regionie Trie odbywa się kolejne niecodzienne święto - La Pourcailhade, czyli Święto Świni.  Święto to przypada na drugi tydzień sierpnia i składa się z licznych atrakcji. Organizowane są wyścigi świń, konkursy na najsmaczniejsze, faszerowane świnie, zawody w jedzeniu kiełbasy, a także posiłki w chlewiku. Największą atrakcją całego święta jest konkurs naśladowania chrumkania świń, w którym wygraną jest stawka pieniężna. Święto to ma na celu promowanie wieprzowiny z tego regionu Francji.

 

 

USA - Dzień Świszcza

Na całym świecie znane jest również święto obchodzone co roku w USA i Kanadzie, które przypada na 2 lutego – a chodzi oczywiście o Dzień Świszcza. Jeżeli zwierzątko wystawi łeb z nory i zobaczy swój cień, można spodziewać się sześciu tygodni zimy. Jeżeli nie zobaczy cienia, to znaczy że już wkrótce rozpocznie się wiosna. Jest to również święto, któremu towarzyszą przemówienia, zabawa oraz jedzenie.

 

 

Japonia - Hadaki Matsuri

Bardzo dziwne święto odbywa się w Japonii – i dotyczy ona różnych miejsca. Święto to przypada na okres zimowy lub wiosenny i zwane jest Hadaki Matsuri. Jego historia sięga aż 767 roku i ma ono na celu odpędzenie złych duchów oraz zapewnienie szczęścia i pomyślności. W tym dniu tysiące mężczyzn ubiera się w same przepaski na biodrach i udaje do świątyni na proces oczyszczenia. Później są oni oblewani zimną wodą oraz obrzucają się błotem, co też ma chronić przed złem. 

 

 

Hiszpania - Święto Patronki

 Z dziwnych świąt słynie Hiszpania. W galicyjskim miasteczku Las Nieves odbywa się święto dla św. Marty z Ribarteme, która jest patronką zmartwychwstania. Święto to przypada na 29 lipca. Wtedy to organizowana jest procesja, w trakcie której w otwartych trumnach przenoszone są osoby, które znalazły się na progu śmierci, ale ozdrowiały. Po przejściu procesji, osoby z trumien opowiadają o tym co przeżyły, jak uniknęły śmierci i dziękują św. Marcie. Później odbywa się oczywiście zabawa.

Licencja: Creative Commons