Zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu? Gdy interesują cię kwiaty i kompozycje florystyczne, wtedy przyszłościowym pomysłem jest zdecydowanie się na kurs florystyki. Czego można nauczyć się na kursie tego rodzaju?

Data dodania: 2015-04-23

Wyświetleń: 1070

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kurs florystyki – czego może cię nauczyć?

Florystyka obecnie cieszy się dużym powodzeniem. Zapotrzebowanie na profesjonalnych florystów jest wysokie – w końcu kwiaty towarzyszą nam stale podczas ważnych okazji i są nie tylko dekoracją, ale i najlepszym wyrazem pamięci i wdzięczności. Florysta to specjalista tworzący dekoracje roślinne. Aby nim zostać, konieczne jest odpowiednie przygotowanie, które włącza zarówno wiedzę historyczno-estetyczną i techniczną, jak i umiejętności w kreacji ozdób. Odpowiednim wyborem dla osób, które chciałyby zostać florystami, jest skorzystanie z profesjonalnych kursów w tym kierunku.

Kursy florystyczne dzielą się na dwie części – zajęcia teoretyczne i praktyczne, przy czym godzin praktycznych w dobrym kursie powinno być więcej od teorii. W trakcie zajęć teoretycznych uczestnicy poznają między innymi zasady kompozycji florystycznych, jak teorię barw, style, sposoby rozmieszczenia elementów i proporcje w kompozycji, uzyskują wiedzę dotyczącą materiałów roślinnych oraz innych materiałów i narzędzi używanych we florystyce. Na tej podbudowie przystępują do zajęć praktycznych, które z kolei dotyczą kwestii takich jak: układanie kwiatów różnymi metodami, przygotowywanie bukietów okolicznościowych, w tym takich jak ślubne, komunijne, bożonarodzeniowe, wielkanocne czy żałobne, tworzenie ozdobnych kokard, dekoracja stołów, kościołów czy sal weselnych.

Jako florysta zatrudnienie można znaleźć w kwiaciarniach oraz w firmach florystycznych, także w hotelach, firmach organizujących imprezy wystawiennicze, specjalizujących się w dekoracji wnętrz. Również można założyć własny biznes w branży.

Ceny kursów florystycznych rozpoczynają się od około 1000-1500 złotych bez materiałów. Cena z materiałami wynosi około 2500 złotych. Przeciętnie cały kurs trwa około 100 godzin, co daje średnio 2 miesiące.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena