Czy myślałeś kiedyś o zaprojektowaniu własnej pary butów? Od teraz posiadanie wyjątkowej pary w dodatku, której będziesz autorem jest możliwe. Firma Nike na swojej oficjalnej stronie zamieściła specjalny kreator, który pomoże stworzyć swoje indywidualne obuwie.

Data dodania: 2015-04-15

Wyświetleń: 1377

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

NIKEiD - zabaw się w projektanta

Oprócz zamówienia modelu, który stworzymy możliwa jest również zabawa wzorami, modelami i innymi cechami, których do wyboru mamy naprawdę ogromną gamę. Swój model możemy stworzyć na podstawie tych już istniejących.

Ciekawym rozwiązaniem na stronie jest dopuszczenie publikacji komentarzy użytkowników, którzy zdążyli zaprojektować swoje autorskie buty i które cieszą się z dokonanego zamówienia. Recenzje pozwolą nam zorientować się, w jakim stopniu użytkownicy są zadowoleni z zakupu i na co należy ewentualnie zwrócić uwagę podczas projektowania.

Do wyboru mamy naprawdę wiele wzorów w tym paski zebry, cętki leoparda oraz kolorowy „misz masz”. Możemy określić kolory bazowe naszego obuwia oraz pobocznie. Dodatkowo możemy zmieniać kolor znaczka Nike.

Od dziś i Ty możesz być konstruktorem!


Projektując buty przy użyciu NIKEiD, mamy wpływ na każdy element składowy buta: począwszy od kolorów, elementów cholewki, przez wkładki buta i koloru logo Nike, aż po sznurowadła.


Przy niektórych modelach mamy nieco ograniczony wybór kolorów, jednak nadal pozwala on na nadanie butom niepowtarzalnego charakteru - przekonują eksperci ze sklepu internetowego e-sporting.pl.


Na boisko w swoich autorskich korkach


Najwięcej możliwości wydaje się być przy okazji projektowania korków do gry. Oprócz kolorów poszczególnych elementów, możemy także decydować, z jakiego materiału mają się składać.


Najważniejszym elementem korków jest solidna podeszwa, zapewniająca bezpieczeństwo i przyczepność w zależności od podłoża, na którym zamierzamy grać. Dlatego, aby wybrać najlepszą podeszwę powinniśmy zaczerpnąć wiedzy dotyczącej ich rodzajów i dostosowaniu do konkretnego podłoża, gdyż należy pamiętać, że nie ma korków uniwersalnych i naprawdę jest różnica w ich budowie, w zależności od tego, czy chcemy grać na hali, boisku trawiastym czy utwardzonym.


Personalizacja razy 2


Oprócz tego, że już autorsko opracowane przez nas buty będą znakiem rozpoznawczym, możemy oprócz tego umieścić podpis na ich bocznej cholewce. Służy nam do tego ograniczona liczba znaków, w zależności od modelu, który opracowujemy. Podpis będzie z pewnością elementem zazdrości i zdziwienia osób przyglądających się naszemu obuwiu. Ponadto na języku buta możemy umieścić dowolnie wybrany numer, może być on zgodny np. z numerem, z którym gramy na boisku lub symbolizować coś znacznie odmiennego – to do nas należy wybór!


Kolor nitki, którą będą wyszywane wybrane przez nas elementy oczywiście także należy do wybieranych przez nas opcji. Oprócz tego możemy na swoich butach umieścić flagę lub herb drużyn, które współpracują z Nike.


Jak dobrać rozmiar?


Zazwyczaj to jedna z najbardziej problemowych kwestii. W tym przypadku Nike również „wyciąga rękę” do swoich klientów. W przypadku, gdy naprawdę odczuwamy dysproporcje w rozmiarze obu stóp, możemy zamówić buty o różnych rozmiarach. Ponadto możliwy jest wybór szerokości obuwia. Ogranicza się on do ewentualnego poszerzenia standardu.


Jeśli zostaliście zachęceni do zaprojektowania butów i jednocześnie boicie się, że usługa nie jest dostępna w Polsce, rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Wysyłka do Polski jest jak najbardziej możliwa!


3D znaczy więcej


Gdy już zaprojektujemy swoje autorskie obuwie mamy pewność, że nikt nie będzie posiadał takiego samego. Nike pomyślał o wszystkim. W tego typu kreatorach często brakuje widoku w różnych płaszczyznach. Marka zadbała jednak i o to i oferuje swoim użytkownikom podgląd na obuwie we wszystkich wymiarach. Dlatego dokładnie oglądając zaprojektowany przez siebie but, widzimy jak będzie wyglądał w najmniejszych detalach. I tak możemy obserwować nasz but od przodu, z lotu ptaka, od strony podeszwy, ze wszystkich boków, a także pod kątem. Prezentowany but wygląda jakby unosił się w powietrzu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena