Jeśli czegoś nie zrozumiesz, nigdy tego nie osiągniesz!Jeśli nie zrozumiesz błędów, które popełniasz, nigdy nie zmienisz swoich nawyków żywieniowych!

Data dodania: 2015-04-13

Wyświetleń: 1776

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Błędy które powinieneś wyeliminować ze swojego codziennego życia. Możesz wyeliminować wszystkie od razu, możesz zrobić to krok po kroku. Jeśli jest Ci ciężko. Eliminuj po kolei jeden błąd. Daj sobie czas. Tydzień, miesiąc i przejdź dalej. To Ty jesteś rzeźbiarzem swojego ciała i umysłu.

BŁĄD 1. SZYBKIE JEDZENIE

Jedzenie w pośpiechu i złe przeżuwanie zaburza procesy trawienia. Każdy kęs przeżuwaj 20-30 razy!

BŁĄD 2. PICIE W TRAKCIE JEDZENIA

Prowadzi to do zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego i hormonalnego. Zapamiętaj, pij około 30 minut przed jedzeniem i około 1 godzinę po posiłku.

BŁĄD 3. PRZYZWYCZAJENIE DO CZĘSTEGO JEDZENIA I CIĄGŁEGO ŻUCIA

Zrozum. Nie ważne, czy jesz zdrowe owoce, warzywa czy orzechy, czy batona, chipsy czy hamburgera. Twój mózg po otrzymaniu pożywienia otrzymuje sygnał i od razu włącza do działania wiele mechanizmów. Jednym z mechanizmów jest mechanizm obronny. Po otrzymaniu produktu do jamy ustnej, nasz organizm nie jest w stanie stwierdzić, czy otrzymał pożywienie czy truciznę. Dlatego też leukocyty, które chronią nas przed chorobami, zamiast zajmować się oczyszczaniem organizmu, przemieszają się w stronę  żołądka. Jeśli okazuje się, że nie są przydatne, wracają  z powrotem do swojej "pracy" i tak za każdym razem.  Nie byłoby nic w tym złego, gdyby nie fakt, iż przez to leukocyty się wyczerpują i nie pełnią przez to funkcji obronnych dla organizmu.

Pamiętaj, dotyczy to także osób, które nieustannie żują gumę!

BŁĄD 4. PRZYZWYCZAJENIE DO LEŻENIA PO JEDZENIU

Zmiana pozycji pionowej ciała na poziomą "włącza" mechanizmy, które działają podczas snu i wtedy proces trawienia pokarmu odchodzi na drugi plan. Po jedzeniu należy doprowadzić do dodatkowego dopływu krwi do żołądka, co spowoduje lepsze trawienie.

BŁĄD 5. PRZYZWYCZAJENIE DO JEDZENIA PRZED TELEWIZOREM

Jedzenie to proces intymny. Nasz układ pokarmowy, hormonalny i nerwowy ściśle ze sobą współdziałają. Jeśli w momencie jedzenia oglądasz telewizję, Twój mózg nie wie, co ma robić - przerabiać informację idącą z ekranu czy kierować procesem trawiennym. W wyniku takiego dylematu proces trawienia jest zakłócony i jemy wtedy wiecej.

BŁĄD 6. PRZYZWYCZAJENIE DO JEDZENIA W STRESIE

Wątroba bardzo gwałtownie reaguje na stres. W stresie następuje gwałtowne zwężenie dróg żółciowych. Żółć nie dociera do jelita cienkiego i pokarm pozostanie niestrawiony.

BŁĄD 7. PRZYZWYCZAJENIE DO JEDZENIA NOCĄ LUB PRZED SNEM

Nocą organizm powinien spać. Wszystkie procesy skierowane są na regenerację komórek i odbudowanie sił. Energia uszła z organów trawiennych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona