Badania na wariografie to usługa, która ma na celu sprawdzenie prawdomówności danej osoby. Dzięki temu badaniu, w znacznym stopniu możemy się przekonać czy dane słowa są prawdą czy też nie, niestety jednak żaden wariograf nie da 100% gwarancji.

Data dodania: 2015-01-20

Wyświetleń: 7586

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wariograf - wykrywacz kłamstwo

Gwarancja ta niestety nie jest możliwa, ponieważ wyniki jakie uzyskamy w głównej mierze generowane są na podstawie zachowania naszego organizmu. Wiele osób, głównie tych, które potrafią ukryć stres naszego organizmu, potrafi również spowodować iż wykrywacz kłamstw pokaże błędne wyniki. Warto podkreślić, iż to nie wariograf powoduje błędne wyniki a interpretacja specjalisty, który przeprowadza nasze badanie, dlatego bardzo ważne jest by wykrywacz kłamstw był obsługiwany przez specjalistę z doświadczeniem i odpowiednimi certyfikatami. Według badań poligrafer jeżeli jest prawidłowo obsługiwany w 95% pokazuje prawdziwe wyniki.

 

Co dokładnie wpływa na wyniki?

 

Na wynik badania wpływa fizjologa człowieka. Urządzenie potrafi zarejestrować dane przynajmniej 3 czynników mających wpływ na naszą fizjologię, na podstawie tych czynników generowany jest wykres służący do sporządzenia wyników. Czynniki organizmu, które mają znaczenie przy badaniu:

  • system aktywności organizmu
  • system oddechowy
  • aktywność gruczołów potowych
  • aktywność układu sercowo-naczyniowego (tętno i objętość krwi)

 

W artykule używane są dwa sformułowania, jakimi można nazwać urządzenie służące do wykrywania kłamstw: wariograf i poligraf. Otóż poligraf to nazwa zaczerpnięta z Stanów Zjednoczonych, która jednak coraz rzadziej jest używana ze względu na nową nazwę wariograf. Nazwa ta jest zamieniona ponieważ często poligraf kojarzył się z poligrafią.

 

Z wariografu może skorzystać praktycznie każda osoba, od osób pracujących w wymiarze sprawiedliwości, poprzez osoby pełniące funkcję rządową, prawnicy, właściciele firm jak i osoby prywatne.

 

Wynik badania na wariografie w znacznym stopniu zależy od prawidłowości jego przeprowadzenia. Podczas badania powinny znajdować się tylko dwie osoby, czyli osoba badana i poligrafer. Miejsce badania powinno zapewnić ciszę i spokój. Osoba badana musi wyrazić pisemną zgodę a przed samym badaniem wszystkie strony muszą ze sobą porozmawiać. Warto podkreślić również, iż samo badanie jest poufne i firma wykonująca badania nie może udostępnić wyników innej osobie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena