Wybierając się na codzienne zakupy musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach, dzięki którym twój portfel odetchnie z ulgą a ty będziesz mógł się cieszysz z zaoszczędzonych pieniędzy!

Data dodania: 2014-11-21

Wyświetleń: 1762

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Proste sposoby jak oszczędzać na zakupach!

Przed zakupami sporządź listę produktów!

Ustrzeże Cię to przed niekontrolowanym wyborem zwykle niepotrzebnych rzeczy. Lista zakupów pomoże Ci również zaoszczędzić cenny czas, który będziemy mogli przeznaczyć na coś bardziej ambitnego. Trzymaj się kurczowo listy, wyrób w sobie silną wolę!

Co do silnej woli... Nie ulegaj reklamie!

W dzisiejszych czasach reklama jest już tak rozwinięta, że nawet najbardziej asertywna osoba potrafi ulec jej sile. To, że dany produkt reklamuje znana osoba nie oznacza, iż jest on lepszy od tańszego substytutu. Jeżeli pani w reklamie mówi, że "jej kawa jest najlepsza na świecie" nie wierz jej do końca. Ona za te kilka sekund recytowania napisanego przez kogoś tekstu inkasuje często więcej niż twój roczny przychód a z danym produktem na co dzień nie ma praktycznie nic wspólnego.

Czytaj etykiety!

Porównaj skład keczupu znanej firmy z jego kilkadziesiąt procent tańszym zamiennikiem. Widać różnicę? Praktycznie żadnej! Więc po co płacić więcej, skoro dostajemy taniej to samo? Ciekawym przykładem mogą być także parówki. Patrz przede wszystkim na procentową zawartość mięsa. Często można znaleźć tani produkt, który nie odbiega od standardów najdroższych w swojej grupie. Coraz częściej bywa tak, że płacisz za markę a nie za zawartość!

Po co Ci ten wielki wózek?

Masz do kupienia kilka rzeczy a bierzesz wózek? Wielki błąd! Oczywiście takie duże wózki to celowy zabieg marketu. Na wejściu coraz częściej trudno znaleźć małe koszyki, przez co decydujemy się na ten duży na kółkach. Po włożeniu tylko tego po co przyszliśmy wydaje nam się, iż kupiliśmy za mało a wózek jest prawie pusty. Zamiast tego proponuję znaleźć w sklepie mały karton (taki po zgrzewce piwa, czy batonach). Na drobne zakupy jak znalazł! Kupimy to po co przyszliśmy, nie potrzebna będzie nam jednorazówka a i w samochodzie produkty nie będą rozsypane po całym bagażniku.

Większe zakupy? Pamiętaj o swojej torbie na produkty!

Koszt wytrzymałej i poręcznej torby na zakupy to około 2 zł. Taka torba może nam posłużyć na bardzo długi czas a w dodatku nie zajmuje dużo miejsca, przez co zawsze możesz ją mieć przy sobie w torebce czy w tylnej kieszeni spodni. Do takiej torby możesz również pakować produkty w sklepie rezygnując z wózka. Druga sprawa to nie musimy kupować jednorazówek. Mimo tego, iż kosztują grosze w przeciągu roku wydajemy na nie naprawdę ciekawe sumki. No i najważniejsze: dbamy o środowisko!

Przed zakupem danego produktu zastanów się czy jest on Ci na prawdę potrzebny!

Zobaczyłeś ciekawy artykuł w pewnym czasopiśmie i postanawiasz je zakupić. Niepotrzebnie! Lepiej poczytać w sklepie! Coraz więcej jest takich miejsc w marketach, gdzie można usiąść i chwile odpocząć, coś na wzór tych sof w empiku czy innych tego typu sklepach. Nawet na dziale z obuwiem są ławeczki, na których śmiało możesz przycupnąć i przeczytać ulubione czasopismo. Przecież nikt Cię stamtąd nie wygoni, a wstydzić się też nie masz czego. Po co Ci w domu kolejne kilogramy makulatury?

Warzywa i owoce kupuj na targu lub u gospodarza na wsi.

Na bazarze znajdziesz często o wiele lepsze warzywa czy owoce niż te w markecie, które produkowane są masowo tracąc na jakości. Zawsze możesz się też potargować i cena będzie jeszcze niższa! Robiąc regularne zakupy u Pani w zieleniaku budujesz pozytywne relacje, dzięki którym po jakimś czasie kupisz u Niej jeszcze taniej! Rabaty dla stałych i zaufanych klientów są jak najbardziej popularne.

Nie pozwalaj ekspedientce aby była nam winna grosika.

Przecież przy kolejnych zakupach nie będziesz nawet o tym pamiętał. A tym bardziej ona. A jak mówi stare przysłowie: grosz do grosza...

Zawsze sprawdzaj rachunek!

Sprzedawca może się pomylić. Przypadkowo, czy specjalnie, nie ważne. Ważne, że znaleziony błąd można od razu skorygować. Jeżeli płacisz zbliżeniowo kartą również sprawdź rachunek oraz poczekaj na potwierdzenie zapłaty. Warto postać tą minutkę dłużej aby później nie dziwić się w domu.

Myślę, że przedstawione porady choć trochę pomogą Ci w codziennych zakupach. Bo przecież chyba każdy z nas chce wydawać mniej?

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena