Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej nie są skazane na wegetację. Mogą uzyskać wsparcie finansowe mimo niespłaconych należności, a nawet w sytuacji braku stałych źródeł utrzymania. Muszą tylko przedstawić odpowiednie zabezpieczenie pożyczki. Może być nim samochód.

Data dodania: 2017-09-27

Wyświetleń: 2118

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pożyczka dla zadłużonych i bez stałych dochodów istnieje

Utrata pracy to poważny problem. Pozbawia nas stałego źródła utrzymania. By móc regulować bieżące wydatki, musimy sięgnąć po oszczędności. A co jeśli ich nie posiadamy i mimo starań nie możemy znaleźć zatrudnienia? Mamy dwa wyjścia:

  • otworzyć działalność gospodarczą,
  • wziąć pożyczkę i dalej szukać etatu.

Pożyczka pozabankowa jako alternatywa dla kredytu

W praktyce oba rozwiązania sprowadzają się do jednego. Dlaczego?

Rozkręcenie niemal każdej firmy wymaga nakładów kapitałowych. Chodzi o wydatki na inwestycje w środki trwałe, opłacanie składek i podatków, zdobycie uprawnień i licencji, zakup towarów, sprzętu, urządzeń. Jeśli więc nie mamy oszczędności i nie możemy liczyć na wsparcie bliskich czy znajomych, pozostaje nam sięgnąć po finansowanie zewnętrzne.

Pierwsze myśli związane z takim sformułowaniem kojarzą się z kredytem bankowym. Sęk w tym, że aby otrzymać kredyt z banku, musimy mieć stały dochód oraz spełnić inne wymagania, które dla osoby bezrobotnej albo zadłużonej mogą się okazać nie do przeskoczenia.

Na szczęście istnieją inne możliwości uzyskania zastrzyku gotówki na nieprzewidziane wydatki czy zdobycia środków na rozwój firmy. Rozwiązaniem może być pożyczka pod zastaw w Autokapital.pl.

Czym jest i jak działa pożyczka pod zastaw samochodu?

By ją otrzymać, niekoniecznie musimy odwiedzać lombard. Udzielaniem takich pożyczek zajmują się też podmioty znane z chwilówek.

Co może być zabezpieczeniem takiego zobowiązania? Zastaw samochodu to jedna z możliwości. Auto już dawno przestało być dobrem luksusowym. Po polskich drogach jeździ prawie 20 mln pojazdów. Część z nich należy do osób formalnie bezrobotnych i bez stałego źródła utrzymania. W wielu gospodarstwach domowych znajdują się przynajmniej dwa auta. To sprawia, że krąg odbiorców pożyczek pozabankowych z zabezpieczeniem w postaci samochodu jest całkiem spory.

Jak działa pożyczka pod zastaw? Od strony formalnej taki produkt przybiera postać pożyczki pod przewłaszczenie auta. Klient zawiera umowę pożyczki gotówkowej, której zabezpieczenie stanowią:

1. Prawo własności pojazdu potwierdzone umową przewłaszczenia oraz wpisem roszczenia do dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu

2. Przekazana w depozyt karty pojazdu

3. Przekazana w depozyt kopia dowodu rejestracyjnego

4. Przekazany w depozyt jeden komplet kluczyków

5. Weksel in blanco

6. Cesja ubezpieczenia OC samochodu.

Dwa ostatnie zabezpieczenia ustanawiane są tylko wtedy, gdy pożyczka pod zastaw opiewa na dużą kwotę.

Istotne jest to, że zastawienie pojazdu nie powoduje jego utraty. Klient nadal może go użytkować. Dopiero w sytuacji braku spłaty długu w wyznaczonym terminie auto przechodzi w całości na własność pożyczkodawcy.

W chwili zawierania umowy podmiot udzielający wsparcia staje się właścicielem 49 proc. samochodu. W razie niewywiązania się przez pożyczkobiorcę z umowy na firmę pożyczkową przechodzi prawo własności pozostałych 51 proc.

Pożyczka bez badania zdolności kredytowej

W wielu kwestiach udzielane pod przewłaszczenie pożyczki pozabankowe przewyższają kredyty dostępne w bankach.

Przede wszystkim są one dostępne dla osób bez zdolności kredytowej. Pożyczkodawca w ogóle nie jej nie bada. Nie interesuje go dochód wnioskodawcy, tylko wartość auta będącego zabezpieczeniem pożyczki.

Wartość zastawianego samochodu ustala współpracujący z firmą pożyczkową rzeczoznawca. Dzięki temu klient ma pewność, że wycena jest rzetelna, przeprowadzona na warunkach rynkowych.

Natomiast wstępną wartość, która pozwala wnioskodawcy zorientować się w możliwej do uzyskania kwocie pożyczki pod zastaw konkretnego wozu, wylicza specjalny kalkulator. Znajduje się on na stronie firmy pożyczkowej i wymaga podania podstawowych danych dotyczących auta: marka, model, typ, przebieg, data pierwszej rejestracji. Dzięki temu już na wstępie osoba zainteresowana tego typu finansowaniem wie, czy i jaką sumę otrzyma.

Formalności przy pożyczce pod zastaw

Cały proces ubiegania się o wsparcie od podmiotu pozabankowego jest mało sformalizowane i przebiega bardzo sprawnie. W przypadku pożyczki pod zastaw instytucje finansowe nie wymagają żadnych zaświadczeń, co w bankach jest standardem.

Oprócz podpisania dokumentów, w tym umowy pożyczki, umowy przewłaszczenia i ewentualnie deklaracji wekslowej, wnioskodawca musi jedynie załatwić formalności w wydziale komunikacji. Chodzi o ustanowienie firmy pożyczkowej współposiadaczem pojazdu będącego zabezpieczeniem zobowiązania.

Pożyczki dostępne również dla zadłużonych

Firmy pożyczkowe oferują pożyczki bez BIK i KRD. Nawet obecność danych klienta w bazach dłużników nie przekreśla szansy na wypłatę środków.

Dlaczego firmy pożyczkowe tak liberalnie podchodzą do kwestii wiarygodności kredytowej klienta? Ze względu na ustanowione zabezpieczenia pożyczki.

W ocenie pożyczkodawców są ono adekwatne do ponoszonego przez nich ryzyka. Perspektywa utraty wozu silnie oddziałuje na wyobraźnię klientów i mobilizuje ich do sumiennego regulowania należności.

Pożyczka dla firmy od 1. dnia istnienia

Pożyczka pod zastaw samochodu, którym nadal się jeździ, dostępna jest także dla nowych, dopiero powstałych podmiotów gospodarczych.

Dla osób prowadzących działalność ma to kolosalne znaczenie. W bankach młode firmy nie mogą bowiem liczyć na finansowanie, chyba że w ramach specjalnych programów, np. poręczeń BGK, z których nie każdy może skorzystać.

Pożyczką pod przewłaszczenie auta można sfinansować dowolny wydatek. Nie musi on być wcale związany z biznesem klienta. Równie dobrze przedsiębiorca zastawiający swój pojazd może przeznaczyć uzyskane z tego źródła środki na prywatny cel.

Wymagania związane z pożyczką pod przewłaszczenie

Choć na tle bankowych kredytów pożyczki pod zastaw są stosunkowo łatwo dostępne, wnioskodawcy muszą być świadomi pewnych wymagań. Chodzi o to, że nie każdy wóz może być zabezpieczeniem zobowiązania. Firmy pożyczkowe akceptują samochody:

  • osobowe i dostawcze (do 3,5 tony),
  • w wieku max 12 (osobowe) lub ośmiu lat (dostawcze),
  • z ważnym ubezpieczeniem OC,
  • należące tylko do jednego właściciela,
  • posiadające kartę pojazdu,
  • niewpisane do Krajowego Rejestru Zastawów.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena