Na co dzień wiele osób narzeka na bóle kręgosłupa szyjnego lub obręczy barkowej. Jednym z podstawowym źródeł takiego problemu jest nieprawidłowa pozycja siedząca, chodząca, a także leżąca. Dla takich osób często rozwiązaniem problemów okazuje się być poduszka ortopedyczna.

Data dodania: 2014-11-04

Wyświetleń: 3817

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna jest specjalnym typem poduszki przeznaczonym do zniwelowania bólów kręgosłupa w odcinku lędźwiowym lub szyjnym. Swoją pracę wykonują za pomocą odpowiedniego korygowania ułożenia ciała w łóżku. Przekłada się to dużo lepsze samopoczucie. Dzieli się je na kilka rodzajów w zależności od tego, jakie spełnia funkcje. Natomiast każda z nich posiada cechę wspólną. Jest zgodna z rygorystycznymi wytycznymi ortopedycznymi.

Najpopularniejsze materiały
Poduszki ortopedyczne najczęściej spotyka się wykonane z włókien i pianki. Wraz z ogólnym rozwojem technologicznym w sklepach można spotkać już m.in. takie, które są wykonane z materiału wrażliwego na ciepło, pianki z pamięcią lub materiału, który może przybierać kształt korpusu osoby na niej leżącej. W zależności od dalszego przeznaczenia będzie  powracać do swojego pierwotnego wyglądu lub go nie odzyskiwać. Dla osób z bólami kręgosłupa ortopedzi zalecają korzystanie z pierwszego typu, który cechuje się pamięcią kształtu.

pianka sprężysta

Własciwości lecznicze
Ich właściwości lecznice są niepodważalne. Pomagają w łagodzeniu wielu rodzajów dolegliwości - bezdech senny, bezsenność, chrapanie, problemy z oddychaniem i krążeniem krwi, ból pleców, ból kręgosłupa oraz szyi, refluks i wiele więcej. Do każdej z tych dolegliwości dostępna jest odpowiednia poduszka ortopedyczna. Mnogość zastosowania przekłada się na to, że są dostępne do praktycznie każdej części ciała. Co raz częściej można spotkać produkty tego typu posiadające dużą uniwersalność i nadające się do wielu typów wyżej wymienionych przypadłości.

Wybór odpowiedniej poduszki
Bardzo ważną, a wręcz kluczową kwestią jest odpowiednie dobranie poduszki ortopedycznej do spania. Powinna mieć prawidłową wysokość dla danej osoby. Sam rozmiar dobiera się do szerokości ramion. Jeśli nie jest możliwe dobranie poduszki samemu, to konieczna będzie skorzystanie z fachowej pomocy odpowiedniego lekarza. Nieprawidłowo dobrana może powodować nasilenie bólów w odcinku szyjnym kręgosłupa. Mimo to ciało potrzebuje czasu na adaptację do nowej poduszki, który wynosi od 2 do 14 dni. Gwarantem dobrze wydanych pieniędzy będzie skorzystanie z asortymentu firmy, która jest na rynku jak najdłuższy okres czasu i ciesząca się przy tym nienaganną opinią wśród klientów.

Podsumowanie
Czas na podsumowanie najważniejszych informacji. Poduszka ortopedyczna jest specjalnym typem poduszki. Jej zadanie to odciążenie kręgów szyjnych, rozluźnienie mięśni wokół szyi i karku, utrzymanie prawidłowego ustawienia kręgosłupa wraz z obręczą barkową, a także poprawienie jakości snu. Dzieli się na wiele rodzajów, a jej wybór jest bardzo ważną kwestią. Do nawet najlepszego produktu tego typu potrzebny jest czas w celu przyzwyczajenia się ciała.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena