Kupowanie ubezpieczeń metodą direct oznacza zakup np. polisy na życie przez kanał elektroniczny. Odpowiedni produkt można zakupić przez Internet lub telefon – te dwa sposoby nie wyparły jeszcze metod tradycyjnych, ale możemy zaobserwować, że się z nimi łączą. Dlaczego warto zainteresować się ubezpieczeniami direct?

Data dodania: 2014-08-30

Wyświetleń: 1340

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zalety ubezpieczeń direct

Czy metoda direct cieszy się popularnością?

Każdy może kupić ubezpieczenie direct. Nie ma żadnych ograniczeń, chociaż wiadomo, że chętniej takie ubezpieczenia nabywają ludzie młodzi, wykształceni, obeznani z Internetem, przyzwyczajeni do nabywania informacji tą ścieżką. Jednak część osób nadal wybiera metodę tradycyjną, preferując bezpośredni kontakt z agentem ubezpieczeniowym, twierdząc, że nic im nie zastąpi kontaktu z człowiekiem w cztery oczy.

Jakie bariery napotyka metoda direct?

Przyzwyczajenie do bezpośredniego kontaktu świadczy o tym, że nadal ludzie nie czują się pewnie na gruncie ubezpieczeń, sądzą, że nie posiadają wystarczającej wiedzy na ten temat, aby wybrać ubezpieczenie samodzielnie, nawet nie wychodząc z domu. Rozmowa telefoniczna nie jest dla nich komfortowa, ponieważ nie widzą zachowania drugiego człowieka. Sam głos nie wzbudza w nich zaufania. Telefony od agentów ubezpieczeniowych kojarzą się negatywnie z telefonami od firm sprzedających różne usługi, ankieterów. Poza tym ludzie nie do końca ufają usługom kupowanym przez Internet, obawiają się wykradania danych, większe zaufanie pokładając w bezpośredniej rozmowie ze specjalistą. Czy jest się czego bać? Nie – przy kupowaniu polisy nasze dane podajemy w trakcie bezpiecznego, szyfrowanego połączenia. Czy samodzielny wybór różnych rodzajów polisy jest nie do przejścia dla osób, które nie miały styczności z tematem ubezpieczeń? Wcale nie, ponieważ w Internecie można znaleźć nie tylko cenne i praktyczne porady, ale również specjalne narzędzia, które pomogą w wyborze ubezpieczenia.

Dlaczego warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń online?

Jednym z takich narzędzi jest bezpłatna porównywarka ubezpieczeń online, która pomaga w wyborze różnego rodzaju ubezpieczeń: samochodowych, na życie, zdrowotnych, dla dzieci, turystycznych, nieruchomości. W przypadku ubezpieczeń na życie po wysłaniu wypełnionego formularza należy poczekać na telefony kilku agentów ubezpieczeniowych, do których trafiły podane przez nas dane. Ich zadaniem jest dopasowanie jak najkorzystniejszej oferty pod względem zakresu ochrony i ceny. Akurat kupno odpowiedniej polisy na życie wymaga rozmowy z agentem ubezpieczeniowym – internetowe narzędzie nie jest w stanie odpowiednio przetworzyć wielu czynników, aby zaproponować odpowiednią ofertę.

W przypadku innych rodzajów ubezpieczeń, których koszt jest prosty do obliczenia, np. turystycznych czy komunikacyjnych, porównywarka wyświetla listę najtańszych ofert ubezpieczeń, dopasowanych do profilu użytkownika, czyli spełniających jego potrzeby ochronne. Prawda, że łatwe? Pytania w formularzu są jasno sprecyzowane, konkretne, a przykładowe odpowiedzi (np. w pytaniu o cele ubezpieczenia na życie) są dodatkowym ułatwieniem. Nie sposób zapomnieć o ważnym czynniku, który wpływa na cenę ubezpieczenia. Kalkulatory ubezpieczeń nie pytają nas o takie dane, jak nr pesel, nr dowodu osobistego czy nr konta bankowego. Nie wyłudzają danych. To zupełnie bezpieczna metoda.

Jakie są zalety ubezpieczeń direct?

Zakłady ubezpieczeń, sprzedające polisy przez Internet, mogą proponować klientom niewielkie zniżki z tytułu zakupu ubezpieczenia drogą elektroniczną. Poza tym dla potencjalnych klientów to sama wygoda – nie trzeba wychodzić z domu, aby się ubezpieczyć, co może być istotne dla mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy musieliby na spotkanie specjalnie jechać do większego miasta. Powszechne stało się korzystanie z internetowego konta bankowego – przelewem można również opłacić składkę wybranej polisy. Dzięki korzystaniu z metody direct zaoszczędza się czas i pieniądze. Przy wyborze ubezpieczenia direct trzeba jednak pamiętać, że przed ostatecznym wyborem trzeba dokładnie przeczytać OWU – Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby być w 100% świadomym tego, co się wybiera. Uważne czytanie umów nie powinno nikomu sprawić problemu – firmy ubezpieczeniowe na swoich stronach udostępniają OWU w formacie PDF, a na początku umów możemy znaleźć słowniczek z najważniejszymi pojęciami.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena