Czy również odnieśliście wrażenie, że ostatnio oszczędzanie stało się zwyczajnie modne? Tak jak zdrowy styl życia i żywność ekologiczna, bieganie czy zdobienie muffinek. Bez względu na to czy oszczędzanie jest dla Ciebie sposobem na przetrwanie, czy chcesz podążać za modą lub odłożyć trochę grosza na gorsze czasy, zapraszam do lektury!

Data dodania: 2014-06-29

Wyświetleń: 1182

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gotowanie wcale nie musi być drogie, czasochłonne ani trudne. Choć oszczędzanie na jedzeniu może wydawać się niezbyt atrakcyjnym pomysłem, podpowiem Ci dzisiaj, co zrobić, by świetnie sprawdziło się ono w praktyce.

Po pierwsze: kupuj tylko tyle, ile potrzebujesz – wyjątkiem od tej reguły mogą być jedynie takie produkty, które mają przedłużoną datę ważności: wszelkie puszki, mąka, ryż, kasza. Świeże produkty zużywaj od razu.

Po drugie: nie jedz na mieście! Smaczniej i taniej będzie w domu! Nie używaj też gotowych dań, są pełne konserwantów i zazwyczaj mają okropny smak. Obiad przygotowany ze świeżych składników jest o wiele smaczniejszy i zawsze wiesz, co się w nim znajduje.

Po trzecie: planuj. Zaplanowanie jadłospisu na tydzień z uwzględnieniem tego, co znajduje się aktualnie w lodówce pozwala na rozsądne zakupy spożywcze i na to, by zdrowo się odżywiać z pomocą zbilansowanej diety nawet wtedy, gdy stajemy się skrajnie oszczędni.

Po czwarte: daj się zainspirować! Nie jedz ciągle tego samego, bo to naturalne, że częściej będziesz jadać w restauracji niż we własnej jadalni. Poszerz swoje umiejętności kulinarne, poszukaj nowych przepisów. Nawet nie musisz wydawać pieniędzy na kupno książek kucharskich, ponieważ ciekawe receptury na tanie i smaczne dania znajdziesz w internecie. Posłuchaj rad doświadczonych w oszczędzaniu blogerek, które prezentują nie tylko ciekawe przepisy, ale również i przetestowane rozwiązania związane ze sposobami przygotowania posiłków.

Po piąte i najważniejsze: żyj w zgodzie ze sobą! Jeśli będziesz próbował ułożyć sobie niesmaczną dietę, wykorzystując produkty, których nie lubisz bądź ich najtańsze odpowiedniki, Twoje oszczędzanie spełznie na niczym, a jedzenie wyrzucisz. Przykładowo, używaj takich przypraw, jakie Ci odpowiadają, jeśli nie lubisz makaronu lub kaszy, nie zmuszaj się do nich. Pozwól sobie od czasu do czasu na poprawienie nastroju czekoladą, lodami lub wyjściem do restauracji, na miarę swoich możliwości, jeśli czujesz, że tego potrzebujesz. Pamiętaj, że Twoje samopoczucie i zdrowie jest o wiele ważniejsze niż pieniądze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena