O zdolności kredytowej -  czynnikach jakie na nią wpływają, co robić, żeby nasz zdolność kredytowa była jak najlepsza.

Data dodania: 2014-05-23

Wyświetleń: 912

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dodatkowe pieniądze dla Ciebie

W dzisiejszych czasach znalezienie dobrej pracy jest wyjątkowo trudne. W związku z tym należy powiedzieć, że brak pieniędzy może być kwestią bardzo trudną do rozwiązania. Dla wielu osób jedynie kredyt gotówkowy może być rozwiązaniem, pozwalającym na realizację własnych marzeń. Niestety również uzyskanie kredytu może być wyjątkowo trudne dla wielu osób. W związku z tym pojawia się kwestia związana ze spełnieniem wielu warunków, które stawiane są przez banki, w których można starać się o kredyt. Istotną sprawą, którą należy tutaj wskazać będzie kwestia zdolności kredytowej.

Szeroko pojęta zdolność kredytowa odnosi się do tego, jak wysoki jest poziom zdolności dla osób, które starają się o kredyt. Należy powiedzieć, że zdolność kredytowa i jej poziom jest uzależniony od bardzo wielu czynników. Podstawową kwestią będzie oczywiście zarobek, jaki posiada osoba, która stara się o kredyt. Każdy kto chce otrzymać kredyt musi posiadać odpowiedni dochód, gdyż jedynie w ten sposób może liczyć na dobre warunki od banku, który udziela kredytu. Istotną sprawą jest również kwestia związana z osobą kredytobiorcy. Przede wszystkim wiek oraz posiadane wykształcenie i doświadczenie zawodowe może wpływać na kwestie związane ze zdolnością kredytową. Bank obserwując osobę kredytobiorcy jest w stanie odpowiedzieć sobie na wiele pytań związanych ze zdolnością kredytobiorcy do spłaty zobowiązania.

Na zdolność kredytową będzie również wpływał stan cywilny oraz własne możliwości zawodowe. Stabilność pracy oraz kwestia związana z zabezpieczeniem kredytu również będzie brana pod uwagę w momencie starania się o kredyt. Do istotnych elementów zaliczyć należy oczywiście swoją dawną historię kredytową, gdyż w ten sposób bank może sprawdzić, czy wcześniej mieliśmy problemy ze spłatą kredytu. Warto wspomnieć o tym, że regularne spłacanie kredytu, a nawet karty kredytowej pozytywnie wpływa na naszą ocenę. Informacje zbierane w BIK działają w dwie strony, mogą nam zarówno zaszkodzić ale mogą też nam bardzo pomóc. Wymienione warunki będą w stanie pomóc bankom w podjęciu decyzji o zdolności kredytowej konkretnej osoby. Ich odpowiednie zbadanie wpłynie na decyzję odnoszącą się do wysokości kredytu, który może być przyznany.

Licencja: Creative Commons