Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych na najwyższym poziomie to element kluczowy, niezbędny do tego, by można było mówić o szansach na zdobycie pracę.

Data dodania: 2014-05-27

Wyświetleń: 1103

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dokumenty aplikacyjne - LM

Należy przywiązywać bardzo dużą wagę do tego jakie dokumenty aplikacyjne się przygotowuje i w jakiej formie są one przedstawiane. Dlatego kluczowym elementem będzie dobre CV, gdzie przedstawi się w sposób skrócony własną kandydaturę. Jednak poza CV wielu pracodawców nadal chętnie widzi wśród dokumentów aplikacyjnych również tradycyjne Listy Motywacyjne, dlatego również na ten dokument można zwrócić nieco większą uwagę.

Rola CV jest powszechnie rozumiana i znana. Jest to dokument, który w prosty sposób pozwala porównywać kompetencję poszczególnych kandydatów, ich wykształcenie i możliwości. Natomiast rola Listu Motywacyjnego nie jest przez wszystkich rozumiana. Jak wiadomo jest to dokument, w którym w sposób opisowy przedstawia się swoje racje, umiejętności oraz jak sama nazwa brzmi motywację, które wpływają na chęć zdobycia danego stanowiska. Dokument ten jest jednak elementem, który trudno oceniać w sposób obiektywny, gdyż każdy rekruter na list będzie patrzył z innego punktu widzenia. Dlatego do listów motywacyjnych niektórzy pochodzą z pewną dozą ignorancji, która niestety nie przynosi dobrych skutków przy szukaniu pracy. Jak więc przygotować dobry list, który będzie podobał się ogółowi rekruterów?

Przede wszystkim należy do każdej aplikacji przygotowywać osobny list. Praktyka zakładająca używanie tego samego listu do kilku ogłoszeń, dyskwalifikuje kandydata już na samym starcie. Nie można bowiem przygotować dobrego listu na kilka stanowisk. W liście należy przedstawić swoje motywacje, które skłaniają do pracy na danym stanowisku i w sposób opisowy można przedstawić własne pomysły na dane stanowisko pracy oraz umiejętności, które pomogą realizować zadania w danej pracy.

Tak przygotowany list motywacyjny powinien zostać dobrze przyjęty przez pracodawcę i oceniony jako bardzo dobry. Tym samym powinien wpłynąć na to, że kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena