Co ma wpływ na to czy dostaniemy kredyt? Na co banki zwracają uwagę? Co możemy zrobić, żeby szybciej otrzymać kredyt?

Data dodania: 2014-05-23

Wyświetleń: 1115

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Kredyt gotówkowy - jaka zdolność kredytowa?

Posiadanie odpowiednich środków finansowych jest szansą na realizowanie własnych marzeń i planów. Dlatego jedynie posiadanie owych środków i dobrej pracy pozwala na to, by z nadzieją patrzeć w przyszłość. W tym momencie wiele osób nie ma jednak szans na znalezienie dobrej pracy w związku z czym jedynym rozwiązaniem w przypadku dodatkowych wydatków może być kredyt gotówkowy. Jednak również w tym przypadku kluczową sprawą będzie zdolność kredytowa jaką się posiada.

Można więc zbadać i zastanowić się nad tym jakie warunki przyznawania kredytów oferują banki, a także jak badana jest zdolność kredytowa. Przede wszystkim kluczową sprawą będzie to jak wysokie dochody posiada osoba, która stara się o kredyt. W ten sposób bank określa możliwości spłaty. W tym przypadku oprócz zarobków badane są również koszty życia, jakie ponosi osoba, która chce kredyt zaciągnąć. W ten sposób w pewnym stopniu bank może określić jak dużo pieniędzy zostaje przyszłemu kredytobiorcy, na spłacanie rat kredytu. W tym momencie badana jest również kwestia historii kredytowej. Każdy bank stara się prześwietlić swoich klientów, gdyż w ten sposób może zbadać czy osoba chcąca zaciągnąć kredyt nie posiadała wcześniej problemów ze spłatą zobowiązań. Jest to istotna informacja dla banku, który bada zdolność kredytową.

Do ważnych spraw zaliczyć należy również kwestie związane ze stanem osobowym, posiadanym majątkiem ruchomym i nieruchomym oraz możliwościami finansowymi. Niejednokrotnie zdecydowanie szybciej otrzymamy kredyt w banku w którym posiadamy już konto i dodatkowo co miesiąc pojawiają się na nim nowe środki. Bank badając stan finansów oraz usytuowanie osoby starającej się o kredyt może bardzo wiele dowiedzieć się o takiej osobie. Jest to istotna sprawa, która pozwala określić jak mogą kształtować się przyszłe zobowiązania osoby, która chce kredyt zaciągać.

Należy więc powiedzieć z całą stanowczością, że bank stara się badać wszystkie istotne kwestie pozwalające w jakimś stopniu określić posiadany majątek. Każdy wniosek kredytowy jest rozpatrywany bardzo dokładnie przez bank, który bada wszystkie szczegóły i z każdego z nich wyciąga istotne wnioski. Jedynym odstępstwem od tej reguły może być wspominany wcześniej fakt posiadania od dłuższego czasu rachunku w danym banku. Stały klient to dobry klient.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena