Pozyskiwanie funduszy przez mikro i małe przedsiębiorstwa często przypomina drogę przez mękę. Banki przeważnie wykluczają ze swojej oferty firmy o krótkim stażu na rynku, małych dochodach, czy borykające się z chwilowymi problemami z płynnością. Źródeł finansowania dla tego typu podmiotów można jednak poszukiwać na rynku usług pozabankowych, które doświadczają dynamicznego rozwoju w Polsce. 

Data dodania: 2022-03-14

Wyświetleń: 443

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – co warto wiedzieć?

Uzyskanie pożyczki będzie łatwiejsze, jeśli wnioskodawca posiada na własność nieruchomość. Ustanowienie zastawu znacząco zwiększy kwotę otrzymanych środków. Jak działa zastaw? Co warto wiedzieć o tego typu pożyczkach?

Czym jest zastaw?

Zastaw to uregulowane w prawie narzędzie służące zabezpieczeniu wierzytelności. Zastaw, rozumiany jako ograniczone prawo rzeczowe, uprawnia zastawnika (wierzyciela) do zajęcia określonego składnika majątku zastawcy (dłużnika), jeśli ten okaże się niewypłacalny. Ustanowienie zastawu czyni finansowanie znacznie bezpieczniejszym dla kredytodawców, a ewentualna egzekucja długu otrzymuje ramy prawne już w momencie podpisania umowy. Wierzyciel ma pewność odzyskania swoich pieniędzy, co pozwala mu rozszerzyć ofertę pożyczek również na te podmioty, które nie posiadałyby wystarczającej zdolności kredytowej do otrzymania funduszy z banku.

Mechanizm pożyczek pod zastaw nieruchomości

W przypadku mikro i małych przedsiębiorstw, instytucja zastawu stosowana jest przeważnie do udzielania pożyczek na duże kwoty. Cel finansowania określa sam dłużnik, jednak musi on być związany z prowadzoną działalnością. Pożyczka pod zastaw nieruchomości nadaje wierzycielowi ograniczone prawo rzeczowe do domu, mieszkania lub gruntu dłużnika. Zastaw obowiązuje do momentu spłaty ostatniej transzy ratalnej. Prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości oferuje finansowanie do określonego w umowie procenta wartości nieruchomości. Wskaźnik LTV (Loan to Value) ma za zadanie pokryć całą wierzytelność oraz wszelkie koszty poniesione przez pożyczkodawcę w celu egzekucji długu. Z punktu widzenia pożyczkobiorcy, im wyższy wskaźnik LTV, tym atrakcyjniejsza oferta. Wysoka wartość LTV przekłada się bowiem na maksymalną kwotę możliwą do uzyskania. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest przystępną formą finansowania dla przedsiębiorców. Procedura uzyskiwania funduszy trwa nieporównywalnie krócej niż w przypadku kredytów bankowych, a oferta skierowana jest także do firm zadłużonych i start-upów. Pozabankowa pożyczka pod zastaw nieruchomości bardzo często okazuje się ostatnią deską ratunku i umożliwia firmie wyjście na finansową prostą.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości od Smartvest

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to legalny produkt finansowy, oferujący przejrzyste, elastyczne warunki finansowania. Nawiązanie współpracy z wiarygodnym biurem pożyczkowym daje gwarancję szybkiego procedowania wniosku i otrzymania decyzji w ciągu 24h. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem tego typu finansowania, firma Smartvest ma ofertę, która zdecydowanie wyróżnia się na rynku. Pożyczka pod zastaw nieruchomości od Smartvest pozostaje szyta na miarę potrzeb klienta, który ma wpływ na wiele warunków zapisanych w umowie. Więcej informacji o ofercie i procesie finansowania znajdziesz pod adresem www.smartvest.pl.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena