Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że jesteś osobą, dla której ważny jest holistyczny zrównoważony rozwój osobisty. Jeśli chcesz wiedzieć, jak każdego dnia iść do przodu jak burza i rozwijać się to zastosuj poniższe reguły. Pozwolą Ci one odważnie iść przez życie, realizując swe cele, a przy tym wzrastać w rozwoju osobistym. 

Data dodania: 2014-05-19

Wyświetleń: 1232

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak przyśpieszyć swój rozwój? 7 prostych kroków.

7 kroków jak przyśpieszyć swój rozwój?

 

Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że jesteś osobą, dla której ważny jest holistyczny zrównoważony rozwój osobisty. Jeśli chcesz wiedzieć, jak każdego dnia iść do przodu jak burza i rozwijać się to zastosuj poniższe reguły. Pozwolą Ci one odważnie iść przez życie, realizując swe cele, a przy tym wzrastać w rozwoju osobistym.

  1. Stale ostrz swoją piłę – oznacza to , by pracować nad swym samodoskonaleniem. Stań się najlepszy w swej dziedzinie, branży, zawodzie, dyscyplinie. Zrób to przede wszystkim dla siebie oraz dla świata. Daj ludziom poprzez swoją osobowość, pracę, usługi, produkty jak najwyższą wartość. Będziesz mieć wokół siebie zadowolonych przyjaciół, klientów, a przede wszystkim czuć dumę z siebie.
  2. Podejmij decyzję co zamierzasz zmienić. Ustal swoje cele w obszarach: rozwój osobisty, zdrowie, kariera, finanse, relacje. Dobrze zwymiaruj cele, ułóż plan działania, rób, testuj, modyfikuj i realizuj zadania.
  3. Stań się świadom swoich emocji i stylu myślenia. Emocje manifestują się przez ciało, słuchaj ciała, słuchaj swego organizmu, ten głos to sygnał informujący czy to co robisz, jak żyjesz, jest zgodne z Twymi wartościami, głosem serca, Twoja wewnętrzną istotą. Nie gwałć swego Ja.  Zatrzymaj się czasem i pozwól sobie na przyjrzenie się sobie, swym myślom, poglądom, zrób sobie introspekcję, odnajdź blokujące i ograniczające przekonania. Zastąp je konstruktywnymi, pozytywnymi, budującymi, wspierającymi. Wykorzystaj z mego bloga narzędzia NLP i RTZ.
  4. Bądź dla siebie wyrozumiały, ale nie pobłażliwy. Daj sobie prawo do pomyłek, kiedy się uczysz nowej umiejętności, pomyłka to rzecz ludzka. Ten się nie myli, kto nic nie robi. Jednak nie bądź zbytnio pobłażliwy dal swego lenistwa, odkładania na później, braku samodyscypliny oraz wszelkich wad, które nie pozwalają Ci realizować swej misji i wpływają negatywnie na Twe zdrowie i relacje z innymi. Pracuj nad sobą.
  5. Zacznij medytować. Medytacja to ćwiczenia mające na celu pogłębienie Twej relacji ze sobą, wyciszenie, skupienie uwagi do wewnątrz, wprowadzenie w zmieniony stan świadomości, aby ułatwić Ci całkowity relaks, odprężenie, synchronizację obu półkul mózgowych, rozwinąć potencjał intelektualny, wesprzeć procesy zdrowienia oraz rozwinąć intuicję i kontakt z nieświadomą częścią umysłu. Tego typu codziennie 20-30 minutowe ćwiczenie w dłuższej perspektywie czasowej znacznie poprawi Twe zdrowie, sprawność intelektualną i ułatwi szybko naładować swe baterie i uwolnić się od negatywnych emocji.
  6. Wyrzuć z życia płytka, pustą religijność, a zamiast tego zastąp ją autentyczną, rozumną głęboką wiarą, poprzez holistyczny samorozwój. Niech wiara nie będzie dla Ciebie tylko tradycja i folklorem, ale autentycznym, wartościowym obszarem Twego życia, znajdującym faktyczne pozytywne zastosowanie, przełożenie w Twej codziennej egzystencji. Zastanów się czy Twa wiara i religijność, daje CI szczęście, spełnienie, czy Cię nie hamuje w rozwoju, czy na pewno pomaga Ci czuć się lepiej, być szczęśliwszym i czynić świat wokół Ciebie lepszym. Jeśli nie to zrób update.
  7. Prawda jest praktyczna, a kłamstwo jest teoretyczne. Oznacza to, że wszystko, o czym usłyszysz, a nie doświadczysz, nie przetestujesz jest tylko Twoją halucynacją, możesz tylko gdybać, co może się stać, jak to by było etc…Często brak przepraktykowania może Cię stopować w rozwoju, generować lęki, blokady etc…Tylko przetestowanie, praktyka da Ci obiektywny obraz sytuacji, tego co jest naprawdę, co się może stać, jak zareagujesz Ty czy inni ludzie, jakie mogą przynieść efekty dane działania i sposoby myślenia, strategie. Tak więc nie wierz nikomu na słowo, bierz to co Cię interesuje i wszystko testuj. Jak się sprawdza u Ciebie to korzystaj dalej, jak nie to odrzucaj i modyfikuj.

 

Na koniec ćwiczenie praktyczne:

Co wieczór analizuj swój dzień, spisuj wszystkie te rzeczy i doświadczenia, które pomogły Ci nauczyć się dużo o sobie i o świecie, o innych ludziach. Analizuj, zastanawiaj się i nawet rozkładaj na czynniki pierwsze i oczywiście pamiętaj, by być dla siebie wyrozumiałym, ale nie pobłażliwym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena