Obecnie systemy alarmowe są bardzo zaawansowane i umożliwiają nam bardzo efektywną ochronę własnych posesji oraz budynków. Jednak sama instalacja alarmowa nie zapewni nam pełni ochrony, a już na pewno kontroli nad przestrzenią, jaką daje nam monitoring. Połączenie tych systemów daje nam pełną możliwość maksymalizacji ochrony.

Data dodania: 2014-04-14

Wyświetleń: 1424

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Funkcjonalność i wszechstronność systemu alarmowego.

Rozbudowane systemy alarmowe umożliwiają nam nadzór nad określonymi pomieszczeniami lub określoną przestrzenią. Pozwalają nam na reagowanie w przypadku zaistnienia określonego zdarzenia - najczęściej wtargnięcia niepożądanych "gości" na określony teren, automatycznie powiadamiając odpowiednie służby i właściciela. Jest tylko jeden mankament systemu alarmowego bez zintegrowanego systemu monitorującego - odtworzenie sytuacji wywołującej alarm i wskazania ewentualnych winnych zajścia lub przynajmniej ułatwienie ich identyfikacji.

Dzięki systemom takim jak monitoring możemy też kontrolować zachowanie osób na określonym terenie i reagować w czasie rzeczywistym lub nawet zapobiegać zdarzeniom. No oczywiście przy systemie złożonym z 32 kamer ludzki mózg nie jest w stanie na bieżąco śledzić wszystkich obrazów, dlatego obecne inteligentne systemy wskazują nam i zaczynają nagrywanie przy zaistnieniu określonych zdarzeń. Kamera może rozpocząć nagrywanie po wykryciu ruchu i skierować uwagę dozorcy na dany obszar, zapisując przy tym relacje ze zdarzenia i rozwój wydarzeń, dodatkowo czułość reakcji możemy regulować w jej polu. Oznacza to np. możliwość ruchu małego zwierzęcia w danych partiach pola widzenia lub nawet wykrywanie ruchu tylko w części pola widzenia kamery. Jest to jedna z opcji ułatwiających zarówno obsługę systemu jak i przeglądanie ewentualnych danych zapisanych na dyskach. W efekcie mamy nagrania z określonych przez nas w konfiguracji zdarzeń. Bardzo istotne jest to w przypadku systemów przydomowych, gdyż umożliwia nam to ograniczenie ilości dysków SATA wykorzystywanych do archiwizacji danych.

Ponadto dobrze skonstruowany system umożliwi nam nagrywanie z najwyższą jakością miejsc oddalonych, a ograniczyć jakość w przypadku gdy nie ma takiej potrzeby, a przydałaby się np. funkcja noktowizyjna dla kamer usytuowanych w miejscu nieoświetlonym.

Zabezpieczeniem przed nieautoryzowanym odłączeniem kamery jest uruchomienie alarmu i np. uruchomienie zapisu kamer sąsiadujących z tą odłączoną. Dodatkowym plusem jest ustawienie ścieżki kamer obrotowych, które po wykryciu anomalii mogą skierować się na podejrzane miejsce.

Monitoring zapewnia nam stały dozór nad naszą własnością, nawet w przypadku nieobecności w budynku czy na terenie poprzez zdalne połączenie z systemem monitoringu. Możemy np. w domu uruchomić aplikację na smartfonie czy tablecie lub komputerze i przeglądać każdą z kamer kontrolując np. efektywność pracy pracowników czy weryfikując uczciwość swojej kadry. Należy jednak pamiętać, że należy poinformować osoby przebywające na danym terenie o fakcie monitorowania obiektu, jednak o istnieniu ukrytych kamer nie musimy już informować. Istnieją na rynku np. kamerki ukryte w czujnikach ruchu (na załączonym zdjęciu), które nie odróżniają się od zwykłych czujników, a pomogą nam np. weryfikować osoby, wchodzące do naszej firmy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena