Data dodania: 2014-03-26

Wyświetleń: 2001

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIADOMOŚĆ

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Narzędzia z pakietu MS Office: SmartArt

Program PowerPoint oferuje nam niezwykle łatwe w użyciu narzędzie- SmartArt. Dodanie tego elementu do naszej prezentacji w prosty sposób uatrakcyjni ją. Pomoże skupić uwagę słuchaczy i zainteresuje. Taka forma przedstawiania informacji jest odbierana bez wysiłku. Dużo łatwiej jest skupić się na kształcie, kolorze, grafice niż na jednolitym tekście. Osoba, która ogląda prezentację zapamiętuje więcej.

Aby dodać SmartArt do prezentacji należy przejść do zakładki Wstawianie i w karcie Ilustracje znaleźć ikonkę SmartArt.

 FtPQBAGQih7DVR9X1bylPv+q+aD65uTkZFdXV7GVTa93ZbUosM0ULO4nJiaa7YghWcBMpv8B6bhHE8ElaQAAAAAASUVORK5CYII=

Po kliknięciu w ikonę możemy wybrać grafikę, która będzie najlepiej pasowała do informacji zamieszczonych w prezentacji. Po wstawieniu SmartArt’u i kliknięciu na niego pojawiają się dwie nowe zakładki: Projektowanie i Formatowanie. Można w nich wybrać kolor grafiki, kąt nachylenia, obramowania, rodzaj kształtu, efekty tekstowe.

Aby dodać tekst do grafiki należy kliknąć na wybrany element lub otworzyć Okienko tekstu w zakładce Projektowanie. W Okienku tekstu dodajemy nowe elementy poprzez wciśnięcie Entera po wpisanym tekście. Każdą z części SmartArt’u możemy dowolnie umieścić na stronie, klikając pojedynczo i przeciągając wybrany element. Możemy także zmienić kolory w elementach składowych grafiki.

Po dodaniu grafiki SmartArt do dokumentu na wstążce programu zajdzie pewna zmiana. Pojawią się nowy zbiór kart: „Narzędzia grafiki SmartArt” do którego należą karty: „Projektowanie” oraz „Formatowanie”. Narzędzia znajdujące się w nich pozwalają na precyzyjne sposobu wizualizacji elementów schematu i zastosowanie do nich ciekawych efektów graficznych.

ihUvNCMVmYy+5jokbLFvCMhhUM2VLyHAcyQT7NZfbJtI85zVpzCPNMql3t42dDZS1bgKeGIXLZfSjJZT5jDso8Z4tYc7XrmXxo3aq2H15M40pS1sEZC07xefZfF2BwPqzTJkZGG0nxeabsDM6H7RHIyGgFKT7PlJ3B+bA9AhkZrSDF55myMzgftkcgI6MVpPg8U3YG58P2CGRktIIUn2fKzuB82B6BjIxWkOLzX71iYGBgYHAW2JmdgYGBwWn4P23wnW+q0QFwAAAAAElFTkSuQmCC

SmartArt używamy do przedstawiania hierarchii, procesu, relacji, cyklu, zamiennie jako tabeli- zajmuje to mniej czasu niż ręczne wstawianie poszczególnych kształtów, czy tworzenie tradycyjnej tabeli.

Grafikę SmartArt możemy również wstawiać w programie Excel i Word.

yePhcXMAJc4AAAAAElFTkSuQmCC

Licencja: Creative Commons
0 Ocena