Każdy chciałby, aby bateria w jego telefonie (smartfonie) 'trzymała' jak najdłużej. Pozwala to na dłuższą zabawę chociażby z naszymi ulubionymi grami, muzyką, czy filmami.

Data dodania: 2011-10-05

Wyświetleń: 2433

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ten zabieg może sprawić, że nasza bateria zdecydowanie będzie dłużej ‘trzymać’. Jednak nie gwarantuję, że tak będzie. Możliwe, iż bateria poprawi swoją wydajność o kilka minut, a może o kilka godzin.. Szczerze? Nie wiem o ile, bo każdemu może to zadziałać zupełnie inaczej. Przejdę do rzeczy, bo ten tutorial długi nie będzie.

Będą nam potrzebne dwa narzędzia: Current Widget oraz Battery Calibration (linki na dole tutoriala) oraz root na telefonie. Po kolei:

Włączamy Current Widget:

Interesuje nas opcja Update Interval (częstotliwość aktualizacji widgetu)

Proponuję ustawić jak wyżej. Następnie Views i zaznaczamy wszystko:

Potem można wygrać sobie tym widgetu:

To już obojętne, wybór zależy do Was.

Następnie podłączamy telefon do ładowarki, tapiemy na widget aż będzie pokazywał dane w mA i ładujemy baterię do momentu pokazania przez widget 0mA. Uwaga, może to potrwać dość długo, u mnie to ok. 7-8h, jeśli nic nie robię na telefonie.

Jeśli mamy już naładowaną baterię, otwieramy Battery Calibration (przy otwieraniu zapyta o dostęp do roota, wybieramy ok):

Wybieramy Battery Calibration i odłączamy telefon od ładowarki.

To tyle. Mam nadzieję, że wytrzymałość Waszych baterii w telefonach poprawi się. Aczkolwiek miejcie na uwadze, iż nie każdemu to może pomóc. Jednej osobie bateria może trzymać dłużej nawet o kilka godzin, a komuś innemu o parę minut. Zatem zapraszam do testów i do kalibrowania baterii. Całość jest bezpieczna i ciężko cokolwiek tutaj popsuć.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena