Przedstawię Wam grę, która ostatnio mnie strasznie wciągnęła, mianowicie Muffin Knight. Do jakiego gatunku należy?  Właściwie to sam nie wiem,  biegamy po zamkniętych planszach,  zabijamy stworki i levelujemy nasze postacie i zbieramy muffinki, czyli słodkie ciasteczka (a raczej babeczki).

Data dodania: 2011-10-14

Wyświetleń: 1678

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gra, o której mowa jest produkcji Angry Mob Games. Zapewne kojarzycie grę Guerilla Bob? Jeśli nie to kiedyś na pewno zobaczycie recenzję. Nie będę przynudzał, a od razu przejdę do rzeczy.

Gra jest połączona z kontem Feint, więc mamy możliwość oglądania naszych rekordów, osiągnięć itd. Również za pośrednictwem tego konta można zobaczyć ile muffinek brakuje nam, aby pobić dotychczasowy rekord na danej planszy.

Omówię tryb Singleplayer.

Gra oferuje 6 różnorodnych poziomów, na których są do zabicia różnorodne stworki. Przykładowo na jednej znajdziemy świnki (oraz ich wściekłe odmiany), żółwie (też są wściekłe), duchy, czy kościotrupy i diabły. Jest co unicestwiać. Stworki pojawiają się co jakiś czas (niedługi) w wyznaczonym dla danej planszy miejscu (przed pojawieniem się wrogów widać chmurkę, z której zaraz wyskoczą). Oczywiście na początku jest tylko jedna plansza, resztę odblokowujemy wraz ze wzrostem ogólnego levela.

Jak uzyskać wyższy level, tak aby odblokowywać postaci? Nic prostszego, jedynie trzeba zabijać jak najwięcej stworków na każdej planszy. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia mamy punkty, które przeznaczamy na ulepszanie każdej z postaci.

Ogólna rozgrywka.

Na dole mamy główne klawisze sterowania. Z lewej dwie strzałki: prawa i lewa, służące do kierowania postacią w odpowiednią stronę; z prawej X – strzelanie, lub wykorzystywanie umiejętności postaci (nie tylko możemy strzelać, ale o tym za chwilę) oraz ^ – skakanie, bo jakoś trzeba się w miarę sprawnie poruszać po planszy. Tutaj liczy się zręczność. Biegamy, oczywiście jak najszybciej się da i zbieramy słodkie babeczki oraz, jak wspomniałem, zabijamy stworki. Ot taka zabawa. Na początku nie ma wielkiego wyboru postaci, ale kolejne odblokowujemy zbierając muffinki. Przegrywamy, gdy zderzymy się z jakimkolwiek przeciwnikiem. Proste? Nie do końca, zawsze możemy dopuścić do takiej sytuacji, że nie można uciec i po ptokach.

Wypadałoby wspomnieć o postaciach.

Do wyboru jest 15 postaci: Rycerz – strzelający z łuku, Koleś ze strzelbą, Mag, Łucznik – strzela z obu stron, Jednorożec zostawiający tęczową kupkę-bombkę, Smok zionący ogniem, Grizzly zadający mocne obrażenia w walce w ręcz, Kicia strzelająca gwiazdkami ninja, Cyklop puszczający kulkę, która zamienia się w czarną dziurę i wciąga przeciwników, Zombie wymiotujący słodyczami (tutaj bierzemy poprawkę na odrzut postaci), Małpka rzucająca bananem (trzeba uważać, bo można się nim ogłuszyć, banan odbija się od ścian), Ptak puszczający jajka-bomby, Żaba ‘strzelająca’ językiem, Mr. Rainbow – dzięki jego tęczy wszyscy przeciwnicy na planszy giną oraz Byk, który aktywuje się na krótki czas, gdy zabijamy dużo stworków. Grając dostajemy doświadczenie, które następnie powoduje wzrost levela, a co za tym idzie punkty na wzmocnienie postaci. 1level – 1punkt, przy czym postaci wymagają odpowiednio 1,2 oraz 3 punkty aby wzmocnić każdą z nich.

Dodatkowo możemy odblokować więcej życia dla każdej postaci

i dodatkowe umiejętności takie jak: wyższy skok, podwójny skok, spowalniacz czasu i wiele innych. Wybieramy nam odpowiadającą na starcie każdej rundy (po tym jak zginiemy). 

To wszystko ode mnie, omówiłem najważniejsze rzeczy, resztę odkrywajcie sami! Zbierajcie muffinki i bądźcie najlepsi!

Dodatkowo filmik, na którym możecie usłyszeć muzyczkę z gry:

Licencja: Creative Commons