Co to jest ROM? To nic innego jak system, który siedzi w naszym smartfonie, znaczy się Android. ROM to bardzo często zmodyfikowana wersja Androida.

Data dodania: 2011-10-11

Wyświetleń: 2296

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mamy trochę developerów (czyli ludzi zajmujących się kucharzeniem – robieniem nowych romów), którzy dla nas optymalizują Androida jeszcze bardziej pod różne urządzenia, albo zmieniają wygląd nie do poznania.

Tutorial ten jest poświęcony dla ludzi, których to interesuje, którzy chcą zmian, albo po prostu chcą przetestować coś nowego.

Na początku musimy mieć roota oraz zdjęte wszystkie blokady, ponieważ niektórzy producenci blokują tą możliwość. Zajrzyjcie do tutoriali, a zobaczycie jak odblokować HTC Desire oraz Desire HD, a niedługo pojawi się więcej instrukcji tego typu.

Jeśli mamy już to wszystko odblokowane i ClockworkMod’a to przechodzimy dalej, jeśli nie mamy ClockworkMod Recovery (w skróce Recovery) to pobieramy ROM Manager (link na końcu tego wpisu) i go uruchamiamy:

Wybieramy opcję Zaflaszuj ClockworkMod Recovery, czekamy chwilkę i możemy sprawdzić czy działa poprzez Uruchom ponownie w trybie Recovery.

Wygląd Recovery może się znacznie różnić w zależności od wersji Recovery.

Uważam, że filmik jak to wszystko przebiega będzie bardzo pomocny.

Nie jest może z najświeższą wersją Recovery i softu, który wgrywałem, ale przyjmijmy, że tak to mniej, więcej wygląda.

Teraz po kolei.

Pobieramy ROM jaki chcemy wgrać, jest to paczka .zip, nie wolno tego rozpakowywać, ani nic z tym robić, wrzucamy paczkę na kartę SD i zapamiętujemy, w którym miejscu się znajduje

Włączamy Recovery. Można to zrobić z pozycji ROM Managera, lub włączając telefon przyciskami Power + Volume down (przycisk włączania i przyciszania jednocześnie), pojawia się Bootloader i stamtąd wybieramy opcję Recovery. Jeśli Bootloader nie chce się włączyć to można albo wyjąć baterię i uruchomić w ten sposób, albo wyłączyć Szybkie uruchamianie w Ustawieniach, wyłączyć i włączyć telefon w ten sposób.

Będąc w Recovery (odwołuję się do filmiku) należy zrobić wipe data oraz wipe cache (Uwaga! Opcja ta skasuje wszystkie aplikacje i wyczyści pamięć podręczną, więc należy zrobić kopię interesujących nas aplikacji!). Po to te dwie opcje, aby uniknąć błędów po uruchomieniu nowego ROM’u.

Następnie wybieramy w następującej kolejności: install zip from sd card -> choose zip from sd card -> wybieramy folder/miejsce gdzie mamy zapisany ROM -> i potwierdzamy.

Instalacja może troszkę potrwać, więc radzę uzbroić się w cierpliwość. Tak samo pierwsze włączenie trochę trwa.

I to wszystko, całość jest bardzo prosta. Możemy cieszyć się nowym ROM’em.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena