HTC Sensation – w założeniu miał to być następca modelu Desire HD. Czy udany? Na pewno dostał kilka bajerów, których nie miał Desire HD.

Data dodania: 2011-10-31

Wyświetleń: 1648

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

No ale nie będę się rozpisywał na temat samego modelu, bo użytkownicy dobrze go znają. Zajmę się odblokowaniem w taki sposób, aby umożliwić wgranie dowolnego romu (czyli wersji systemu). Całość nie jest trudna, tylko skupcie się i czytajcie dokładnie.

Na początek standardowa formułka: Oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność i nie biorę odpowiedzialności za popełnione błędy!

Potrzebujemy na komputerze Javę, NET Framework 3.5, 4.0, Sterowniki USB oraz SDK. W telefonie włączamy Debugowanie USB. Odinstalowywujemy HTC Sync jeśli jest na PC. Jeśli to wszystko mamy bierzemy się za robotę.

S-OFF

Wchodzimy na stronę Revolutionary

Pobieramy aplikację w zależności od systemu na naszym komputerze. Dostępne opcje to: Download for Linux oraz Download for Windows

Na stronie pojawia się formularz, który należy wypełnić.

Wersję Hboota można sprawdzić na dwa sposoby: wchodząc w Bootloadera (wyjmujemy baterię, następnie włączamy telefon kombinacją Volume Down + Power) i sprawdzając co mamy napisane u góry lub poprzez podłączenie kabla USB do włączonego telefonu. Ustawiamy typ połączenia USB na HTC Sync.  Wyświetli się coś na wzór: Found your Device: HTC Sensation Z710* <pyramid-1.17.****” <To twoja wersja Hboot „1.17.****> (wyświetlony będzie także Serial number – zapisujemy go celem późniejszego wygenerowania swojego klucza). Drugi sposób jest bardziej przydatny bo i tak musimy sprawdzić nasz Serial number.

Przepisujemy Serial number z programu do formularza na stronce.

Zostaje wygenerowany kod, przepisujemy go do pobranego programu.

S-OFF gotowy!

Międzyczasie program zapyta o instalację CWM (Recovery), wybieramy tą możliwość (czasem CWM instaluje się dopiero za drugą próbą). Poprawność procedury sprawdzamy wchodząc do Bootloadera: powinno u góry widnieć S-OFF zamiast S-ON. Recovery zainstalowało się poprawnie jeśli opcja Recovery w Bootloaderze działa poprawnie.

Uwaga. Należy szczególną uwagę zwrócić na generowany kod. Nie raz nie działa prawidłowo za pierwszym razem. Nie poddawajcie się i próbujcie do skutku.

Root

Pobieramy paczkę su-2.3.6.3-efgh-signed.zip i kopiujemy na kartę SD.

Wchodzimy w Recovery. Opisałem wyżej jak to zrobić.

Wybieramy install zip from sd card

Potem choose zip from sd card

Szukamy naszej paczki i ją instalujemy

Wybieramy reboot.Telefon powinien być zrootowany!

W razie problemów z instalacją paczki powtarzamy próbę instalacji 3 lub 4 razy. Mimo komunikatu o błędzie telefon powinien być zrootowany. Aby upewnić się czy root jest poprawny instalujemy Busy Box z Marketu oraz Root checker. Po włączeniu Busy Box instalujemy jego pliki. Następnie restart telefonu i za pomocą Root checker sprawdzamy czy wszystko ok. Dodatkowo instalujemy Superuser’a.

Jeżeli nadal występuje problem z rootem instalujemy Terminal Emulator i kolejno wpisujemy:

su

rm -r /data/bin/*

lub używamy ADB (wchodzimy w wiersz poleceń: Start -> Uruchom -> cmd)

cd C:\SDK\platform-tools

adb shell su

adb shell rm -r /data/bin/*

Następnie ponawiamy instalację paczki z rootem.

To wszystko, HTC Sensation jest w pełni odblokowany! Można zacząć bawić się we wgrywanie nowych romów!

Licencja: Creative Commons