Data emisji aktualizacji odkładała się. W pewnym momencie HTC stwierdziło nawet, że update nie ukaże się. Aktualizacja jednak się ukazała. I spora część użytkowników stwierdziła, że poza nieznacznym przyspieszeniem względem stockowego Froyo nic nowego nie wnosi, a niekiedy sprawia problemy. Jednak powrót do oficjalnego 2.2, a tym bardziej do roota był niemożliwy, ponieważ sprytne HTC, które zamierza odblokowywać bootloadery w swoich smartphone’ach i ułatwiać pracę ‘podziemnym’ developerom to wraz z prawdopodobnie ostatnią aktualizacją wprowadził Hboot w wersji 1.02.0001. Spowodowało to, jak już wspomniałem brak roota (choć niektórym pozostało niedziałające? S-OFF) i możliwości zmiany ROMu. Na całe szczęście ekipy Unevoked i AlphaRev nie porzuciły wsparcia dla Bravo i od niedawna możemy znów cieszyć się pełną kontrolą nad telefonem. W tym poradniku krok po kroku opiszę, jak przebrnąć przez operację. Zakładam, że masz już zainstalowane -> SDK.
Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić jest odinstalowanie HTC Sync. Jeśli nie masz sterowników do telefonu możesz je pobrać tutaj.Podłącz telefon do komputera w trybie debugowania (Ustawienia->Aplikacje->Tworzenie->zaznacz Debugowanie USB).
Następnie pobierz Revolutionary, pamiętając, by nie zamknąć tej strony. W przyszłości będzie nam potrzebne to okienko.
Wypakuj pobrany plik i go otwórz.
Program wykryje telefon i odczyta jego numer seryjny (nr seryjny to nie IMEI; ma postać np. HT083PL05208, ale każde urządzenie ma swój unikalny numer!!)
Wróć na stronę z której pobrałeś/aś program, w okienku na dole stronie wypełnij informację o używanym przez Ciebie systemie operacyjnym, wybierz HTC Desire i odpowiednia wersje hbota (sprawdzamy włączając telefon za pomocą klawiszy power oraz volume down jednocześnie, jeśli nie działa wyjmujemy baterię i po powtórnym włożeniu próbujemy ponownie) i przepisz numer seryjny, który odczytałeś/aś z pobranego programu
Na stronie wygeneruje się kod który musisz przepisać do Revolutionary. Jeśli okaże się zły, to znaczy, że źle go przepisałeś/aś. Pamiętaj, że w użytej tam czcionce mała litera ‘L’ i duża litera’i’ wyglądają niemal identycznie (mi wyszło za 4 razem, bo w Windows7 nie działa mi kopiuj/wklej w cmd). Zatwierdź naciskając Enter.
Rozpocznie się cała operacja, może potrwać kilka minut (u mnie 3-4 minuty), telefon uruchomi się w trybie fastboot. Program zapyta czy zainstalować ClockWorkMod Recovery, wciśnijcie Y.
Od teraz masz już S-Off i recovery, co pozwoli Ci na zmianę ROMów, kerneli i resztę frajdy z tym związanej.
Jeśli jednak nie chcesz bawić się w custom ROMy (nie wiesz, co tracisz) to, aby uzyskać dostęp ROOTa na stockowym ROMie dodatkowo:
Ściągnij ten plik
Skopiuj pobrany plik na kartę pamięci
Podłącz telefon do komputera w trybie debugowania
Uruchom konsolę (w Windows Start->Uruchom->i wpisz cmd)
Wpisz adb reboot recoveryW recovery wybierz opcję install zip from sd card/ następnie choose zip from sdcard
Wskaż plik który skopiowałeś/aś na kartę sd i potwierdź całą operację
Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie telefon – wybierz w recovery reboot system now
Teraz masz już dostęp do Roota na dotychczasowym ROMie, co pozwoli Ci między innymi robić zrzuty ekranu, czy (po wgraniu odpowiedniego kernela) OverClocking procesora.
Z kolei jeśli będziesz zmuszony odesłać telefon do serwisu (życzę Ci, abyś nie musiał/a tego robić):
Pobierz ten plik i skopiuj go na kartę pamięci.
Z tego tematu ściągnij odpowiedni soft który posiadałeś/aś przed modyfikacjami w telefonie (proponuje stockowego andka 2.2)
Uruchom telefon w trybie recovery (Debugowanie USB->konsola->adb reboot recovery)
Przez recovery zainstaluj plik PB99IMG.zip (recovery->install zip from sd card/->choose zip from sdcard)
Przez USB w trybie debugowania podłącz telefon do komputera, włącz RUU (oficjalne oprogramowanie producenta) i postępuj zgodnie ze wskazówkami instalatora
Teraz bez przeszkód możesz wysłać telefon do serwisu. Nie ma on żadnych oznak wcześniejszych modyfikacji.