Pamiętacie swoje pierwsze katalogowanie własnej strony www ? Szał i rozgrzane palce od wpisywania danych do kolejnych katalogów. Czy pamiętacie zdziwienie jak obserwowaliście powolny SPADEK strony w rankingu Google?

Data dodania: 2010-07-03

Wyświetleń: 3525

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

A zdziwienie, które towarzyszyło katalogowaniu poprzez system o nazwie np. Sprytne Katalogowanie ( notabene używany z rozwagą jest świetnym narzędziem ) gdy z irytacją nie mogliście dodać trzydziestego pierwszego wpisu tego samego dnia.....

Idea pozycjonowania poprzez katalogowanie opiera się na " oszukaniu " crawlera Google w ten sposób, żeby podpowiedzieć automatowi to, że dana strona staje się coraz bardziej znana i popularna wśród użytkowników internetu.

Stąd nasze działania muszą być tak przemyślane żeby automaty wyszukiwarek uznały działania związane z naszą www jako naturalne zainteresowanie użytkowników sieci daną stroną.

Oto 10 porad na katalogowanie, które dadzą Tobie swietne efekty pozycjonerskie.

1. Zmieniaj często anchor tekst w tytułach wpisów - unikniesz podejrzeń o automatyzację wpisów ( żadna wyszukiwarka tego nie lubi ).                             

2. Zmieniaj opis tekstu - hmmm tak jak wyżej...                  

3. Wpisuj stronę w katalogi o jak najwyższym PR- omijaj te o PR 0 i 1. Katalogi z PR 4 i wyższym są traktowane przez wyszukiwarki jako bardziej wartościowe - to oczywiste.

4. Dodawaj sukcesywnie po 8-10 wpisów  - linków dziennie zaczynając od 1 -2 dziennie. Masowy atak wpisów do katalogów może być potraktowany jako automatyzację a co za tym idzie wyszukiwarki mogą Ciebie " nie polubić".

5. Szukaj i wpisuj słowa kluczowe do wyszukiwarek takie aby znaleźć wartościowe katalogi - katalogi te będą w TOP 10 Google na danej stronie. Eksperymentuj z hasłami.

Wpisz np.: katalog biznes, katalog seo, firm, spis firm, spis katalogów.

6. Ogranicz słowa kluczowe do 5-6 słów/ fraz - nie przeładowuj wpisu słowami kluczowymi.

7. Opis powinien być zmieniany co 20-30 wpisów. Napisz tekst główny a później przestawiaj logicznie całość.

8. Stosuj ostrożnie systemy automatycznego katalogowania typu Sprytne Katalogowanie, linkiseo.pl itp. tak aby trzymać się powyższych wskazówek.

9. Unikaj stron erotycznych, związanych z przemocą ( chyba, że Twój biznes jest z tym związany ).

10. Nie bój się wpisów płatnych, obecność w takim katalogu świadczy o Twoim profesjonalizmie , znajdziesz się w gronie poważnych firm.

11. A na koniec ..... Załóż własny katalog, będzie świetnym zapleczem działającym na Twoje konto.

  Montgomery System

Licencja: Creative Commons