Rozkwit internetu przełożył się wyraźnie na wzrost jego znaczenia w codziennym życiu ludzi w Polsce i na całym świecie. Nie chodzi tu tylko o wzrost dostępności takich usług jak sprawdzenie rozkładów jazdy komunikacji miejskiej czy kolejowej, rezerwację biletów lotniczych, wykup miejsc na wydarzenia kulturalne. 

Data dodania: 2010-09-18

Wyświetleń: 2560

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zaznacza się bowiem także wpływ internetu na te dziedziny życia, które zwykliśmy uważać za niezbywalną domenę świata realnego, w tym na przykład na sferę uczuciową i sposób, w jaki zawiązujemy przyjaźnie czy też inne znajomości. 

Znaczenie portali randkowych

Dużą rolę na tym polu odgrywają coraz popularniejsze portale randkowe, które często stają się stronami internetowymi o ponadpaństwowym zasięgu i gromadzą miliony czy dziesiątki milionów użytkowników z całego świata. Zdecydowaną większość, bo niekiedy nawet osiemdziesiąt procent wszystkich użytkowników stanowią mężczyźni. Jest to bardzo charakterystyczne zwłaszcza dla niewielkich portali randkowych, których użytkownicy są zainteresowani krótkotrwałymi związkami, a te od zawsze stanowią raczej cechę wiązaną z mężczyznami. Oczywiście w dojrzalszych portalach randkowych proporcje te ulegają wyrównaniu. Siłą największych spośród istniejących portali randkowych jest bogactwo wzorców zachować, zainteresowań i indywidualności ludzi, którzy z usług portalu randkowego korzystają. W przypadku tych znacznie mniejszych portali ważniejsze jest, aby obejmowały one obszar na tyle mały, żeby konsolidować użytkowników a jednocześnie na tyle duży, żeby zaoferować również kontakt z osobami, których bezpośrednio nie moglibyśmy spotkać, stąd wyjątkową rzadkością są regionalne czy miejskie portale randkowe. Z drugiej strony patrząc, portal randkowy gromadzi ludzi o pewnych określonych cechach, często nieśmiałych, mających o sobie niezbyt wysokie mniemanie. Jest to doskonałe określenie grupy docelowej odbiorców pewnych produktów, na przykład niektórych dezodorantów czy wybranych barów. Stąd również ujęcie portali randkowych jako doskonałych miejsc na reklamę w internecie, która jest niejako automatycznie dostarczają określonej grupie odbiorców.

Portale randkowe – niesłabnące zainteresowanie

Tak czy inaczej portale randkowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, i działa to na zasadzie, nieco podobnej do zakazanego fizycznie perpetuum mobile- im więcej użytkowników zgromadzi dany portal na tym większą popularność może liczyć, co spowoduje wzrost ilości użytkowników, który znów napędzi popularność i tak można by bez końca. Na szczęście jednak portale randkowe nie zastępują, najczęściej, znajomości i spotkań osobistych, dzięki czemu zyskują sens jako narzędzia osób poszukujących związku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena