3 GB transferu co tydzień na Chomikuj.pl przez 3 misiące za darmo w w tydzień? Żaden problem. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedział w jaki sposób stworzyć chomika który przyniesie Ci punkty na ulepszenie konta.

Data dodania: 2011-01-09

Wyświetleń: 35323

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kto nie słyszał o największym polskim portalu pozwalającego udostępniać pliki znajomym? Chomikuj.pl zawiera więcej zasobów polskojęzycznych niż jest na torrentach  czy na rapidshare.
Pobieranie plików z chomika jest możliwe tak długo jak mamy na naszym koncie dostępny transfer. Za GB transferu zapłacimy około złotówki w zależności od ilości kupowanego transferu. Jest możliwość również wykupienia specjalnego konta ChomikExplorer które zwiększa tygodniowy limit transferu ze standardowych 50MB do 3GB, oraz konta ChomikManiac który zwiększy jeszcze bardziej transfer tygodniowy.

Oczywiście ani przez myśl mi nie przeszło płacenie za pobieranie plików z internetu. Pobieranie za darmo jest możliwe dzięki systemowi punktów. Punkty można wymieniać na transfer lub ulepszenia konta. Za co się dostaje punkty? Za każdy pobrany plik z twojego chomika. Taryfikator znajduje się tutaj

Skoro już wiemy za co dostajemy punkty to czas przejść do tego jak je uzyskać. Zaczynamy od stworzenia chomika którego nazwa będzie prosta do zapamiętania i będzie się kojarzyła z tym co będzie na chomiku. Dalej z pomocą przychodzi nam możliwość zachomikowania plików z innych kont. Wykorzystujemy tę możliwość jak najlepiej się da, czyli szukamy plików które nas interesują i chomikujemy je na nasze konto. Tworzymy foldery których nazwy będą oddawać najlepiej zasoby który umieszczamy i do tych folderów przenosimy pliki zachomikowane od innych.

Tip1: Jeśli nie mamy pomysłu co może zawierać nasz chomik skoncentrujmy się na rzeczach najpopularniejszych czyli grach, muzyce i filmach.
Tip2: Określić popularność pliku możemy poprzez posortowanie plików wg. pobrań.
Tip3: Awatar jaki wybierzemy niech wywołuje u ludzi pozytywne emocje.

Gdy już na naszym chomiku pojawiły pliki do pobrania czas go wypromować. Jest to niezwykle proste wystarczy wejść na spis najbardziej aktywnych chomików i na każdym z nich umieścić pozdrowienia.
Pozdrowienia oczywiście muszą przyciągać uwagę przeglądającego chomika a więc znając trochę HTML tworzymy pozdrowienia, które może zawierać niestandardowe czcionki, kolory, obrazki, gify itp rzeczy.
Ja się tutaj ograniczył do zastosowania dużych rozmiarów czcionki i linków do zasobów z mojego chomika. A wygląda to tak:


Kod HTML:
<p><span style="font-size: 46px;"><a title="Składanki muzyczne na Sylwestra!" href="geding/Sk*c5*82adanki+muzyczne" target="_self">Składanki muzyczne!</a></span></p>
<p><span style="font-size: 46px;"><a title="Hity filmowe" href="geding/Filmy/Hity" target="_self">Hity filmowe 2010</a> i <a href="geding/Filmy/Lektury">ekranizacje lektur!</a>
</span></p>
<p><span style="font-size: 46px;">Kursy </span><span style="font-size: 46px;"><a href="geding/kurs+decoupage">decoupage</a> i <a href="geding/Kurs+bi*c5*bcurterii">biżuteri</a>
</span></p>
<p><span style="font-size: 16px;"><em>&gt;Seriale:</em></span></p>
<p><a href="geding/Seriale/Big+Bang+Theory+-+Teoria+Wielkiego+Podrywu"><span style="font-size: 16px;">Big Bang Theory</span></a></p>
<p><span style="font-size: 16px;"><a href="geding/Seriale/Dexter">Dexter</a></span></p>
<p>&gt;<span style="font-size: 16px;"><em>Gry:</em></span></p>
<p><a href="geding/Gy/Call+of+Duty+4+Modern+Warfare">Call of Duty 4 Modern Warfare</a></p>
<p><a href="geding/Gy/Euro+Truck+Simulator">Fallout 3 </a></p>
<p><a href="geding/Gy/Euro+Truck+Simulator">Euro Truck Simulator</a></p>
<p><a href="geding/Gy/Euro+Truck+Simulator"></a> <a href="geding/Gy/counterstrike_1.6,406731448.exe">Counter Strike 1.6</a></p>
<p><a href="geding/Gy/Grand+Theft+Auto+Trylogia">Grand Theft Auto Trylogia</a></p>
<p><a href="geding/Gy/18+Wheels+Of+Steel+Haulin+PL">18 Wheels Of Steel Haulin PL</a>

Umieszczanie tych informacji próbowałem zautomatyzować jednak nie udało mi się to. Więc zostaje prosty sposób otwarcia wszystkich chomików aktywnych przez wciśnięcie kółka na myszy(otwiera stronę w nowej karcie) wcisnąć END(przenosi nas na koniec strony) i wkleić swój kod HTML w oknie do wysyłania pozdrowień.
Kolejnym sposobem promocji jest przyjaźń z innymi chomikami. Ludzie gdy widzą twój awatar na chomiku który im się podoba chętniej na niego wejdą. Więc przyjaźń się również z innymi chomikami, które jeśli tylko napiszesz odpowiednio przekonującą prośbę o przyjaźń na pewno dodadzą cię do swoich znajomych.

Najwyższy czas abym się pochwalił swoimi osiągnięciami:


Jak widać ilość odwiedzin ma bezpośredni wpływ na ilość punktów jaki uzyskujemy.

Cała operacja uzyskiwania statusu chomik explorer na 3 miesiące (70 tysięcy punktów) zajęła mi tydzień. Uważam jednak że czas potrzebny do uzyskania zmniejszyłby się gdybym:
1. Umieszczał treści pornograficzne na chomiku
2. Spędził więcej czasu na reklamowaniu chomika
3. Znał świetnie się na perswazji i marketingu

Obecnie bez reklamowania chomika codziennie mam około 100 wyświetleń i dostaję ok. 3000 punktów. Wystarczy to mi spokojnie na przedłużanie chomik explorera oraz w miarę potrzeb na zwiększanie transferu o dodatkowe GB.


A jak wasz przygoda z chomikuj.pl? Może znacie lepsze sposoby na zyskiwanie punktów? Jeśli tak podzielcie się nimi w komentarzach.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena