Ten przewodnik pomoże ci stworzyć stronę internetową. Przeznaczony jest on dla osób poczatkujących / laików. Pokarze ci krok po kroku proces tworzenia witryny. Zakładam, że wiesz coś więcej niż jak otworzyć stronę WWW.

Data dodania: 2010-07-10

Wyświetleń: 3153

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. NAZWA STRONY

Pierwszą podstawową rzeczą jaką musisz zrobić jest dostać nazwę domeny. Jest to nazwa jaką chcesz nadać swojej stronie. Np: nazwa domeny strony którą właśnie czytasz jest "jaktozrobiconline.com". Aby dostać taką nazwę musisz zapłacić za prawo do używania tej nazwy przez rok. Zakupienie takiej nazwy nie daje ci strony ani nic podobnego, to tylko nazwa. Działa to jak w rejestrowanie firmy. Posiadanie nazwy firmy nie znaczy, że posiadasz magazyny, biura, itp.

dodatkowe informacje na temat jak zdobyć nawę domeny możesz znaleźć w artykule JAK WYBRAĆ DOBRĄ NAZWĘ DOMENY?po zapoznaniu się z tym będziesz potrzebować informacje na temat rejestracji domeny i na które rzeczy musisz zwrócić uwagę. JAK ZAREJSTROWAĆ WŁASNĄ DOMENĘ?dobrze byłoby zapoznać się także z JAK POSTĘPOWAĆ KUPUJĄC NAZWĘ DOMENY?.

2. HOSTING

Hosting to poprostu firma która posiada komputery podłączone do internetu. Kiedy umieścisz swoją stronę na ich komputerach, każdy na świecie będzie mógł połączyć sie z nimi i je przeglądać. Będziesz musiał zarejestreować się w takiej firmie aby twoja strona miała dom. I tak np: jeśli zakupienie nazwy domeny jest jak nazwa firmy to hosting jest jak wynajęcie biura i magazynu.

bardzo dużo rzeczy decyduje o wyborze firmy hostingowej. Poczytaj o tym JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY HOSTING?jak będziesz już miał pojęcie czego szukać, możesz zobaczyć JAK WYBRAĆ TANI HOSTING? Możesz także zobaczyć jakiej firmy obecnie używam JAKI HOSTING POLECASZ?

3. PROJEKTOWANIE STRONY

Kiedy już zamieścisz nazwę domeny na serwerze następnym krokiem jest projektowanie strony WWW. Zakładam że będziesz robić to samemu. Jeśli zatrudniasz profesjonalistę prawdopodobnie możesz pominąć ten punkt.

jako osoba początkująca masz wiele rzeczy do rozważenia. Dostrajanie strony przyjdzie po tym jak załapiesz podstawy. Możesz użyć porgramów typu WYSIWYG ( What You See Is What You Get ) czyli to co widzisz to dostajesz. Takie edytory pozwolą ci zaprojektować stronę wizualnie bez potrzeby zawracania sobie głowy szczegółami. Jest bardzo wiele edytorów płatnych i bezpłatnych. Dla tych którzy nie mają nic przeciwko wydawaniu pieniędzy polecam Dreamweaver. Jeśli jednak wolisz bezpłatne programy  polecam KompoZer. Jest bardzo wiele edytorów tego rodzaju. Jeśli nie podobją ci się te podane powyżej możesz znaleść inne w artykule : JAKI BEZPŁATNY EDYTOR STRON WWW WYBARĆ?integarlną częścią projektowania strony jest czytelność wyszukiwarek. Promowanie twojej strony zaczyna się bowiem na etapie projektowania. JAK ZAPROJEKTOWAĆ STRONĘ PRZYJAZNĄ DLA WYSZUKIWAREK? to podstawowa lektura. Natomiast artykuł JAK POPRAWIC RANKING W WYSZUKIWARCE GOOGLE? jest ważny ponieważ google jest najpopularniejszy.

4. TESTOWANIE TWOJEJ STRONY

Pomimo tego, że krok ten opisany jest osobno powinien być on stosowany w całym procesie. Będziesz musiał testować swoją stronę we wszystkich najważniejszych przeglądarkach: Internet Explorer 8 i wczesniejszy, Firefox, Opera, Safari i Chrome. Wszystkie te programy są bezpłatne a więc nie bedziesz mial problemu zainstalować ich na swoim komputerze.

5. JAK SPRAWIĆ ABY TWOJA STRONA ZOSTAŁA ZAUWAŻONA

Kiedy twoja strona będzie już gotowa bedziesz musiał zgłosić ją do wyszukiwarek, szczególnie do Google. Jednakże zgłoszenie tylko do Google mija się z celem, jeśli nie masz linków do twojej strony. Jeśli natomiast jest w internecie pełno linków do twojej strony nawet nie trać czasu zgłaszaniem jej do Google. Oni ją znajdą.

Promowanie twojej strony jest bardzo ważne. Zaliczyć trzeba do promowania sposoby jakimi ludzie posługiwali się jeszcze przed internetem: reklama w gazecie, przekaz słowny. Więcej szczegółów JAK ZROBIĆ ABY MOJA STRONA WWW ZNALAZŁA SIĘ W WYSZUKIWARCE? Ale także MNIEJ OCZYWISTE SPOSOBY PROMOWANIA STRONY.

PODSUMOWANIE

Oczywiście powyższy przewodnik nie jest wyczerpujący. Jest to tylko zarys najważniejszych kroków. Jeśli potrzebujesz więcej informacji powinieneś zapoznać sie z innymi artykułami na stronie JAKTOZROBICONLINE.COM Znajdziesz tam więcej podpowiedzi, rozwiązań na interesujący cię temat.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena