Bielizna Termoaktywna. Co to właściwie jest? O tego rodzaju bieliźnie mówi się w ostatnim czasie bardzo dużo, a przejeżdżąjąc obok osób uprawiających jogging zauważamy, że większość biegaczy ma na sobie charakterystyczny dzianinowy strój, który wydaje się być zbyt cienki, by dobrze biegało się w nim nawet zimą.

Data dodania: 2014-01-10

Wyświetleń: 1584

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bielizna termoaktywna. Bielizna dla sportowców i amatorów

Do tej pory utarło się, że bielizna termoaktywna ze względu na swoje właściwości wykorzystywana była głównie przez narciarzy, ale z powodzeniem może ją nosić każdy, kto zamierza spędzić trochę czasu poza domem w chłodny dzień. Zakładając np. termoaktywną koszulkę, czy termoaktywne legginsy jako podkład pod ubrania zapewnimy sobie ciepło nawet w największe mrozy.

Bielizna Termoaktywna jest idealna dla alergików.

Ciekawą właściwością bielizny termoaktywnej jest to, że jest ona w 100% hipoalergiczna i nie powoduje uczuleń. Coraz więcej osób uczulonych jest albo na bawełnę albo na barwniki stosowane w procesie farbowania materiałów.

Bielizna termoaktywna zyskuje tutaj przewagę ponieważ zanim trafi do sklepów jest testowana dermatologicznie i jak do tej pory nie stwierdzono, by ktokolwiek był uczulony na włókna typu polipropylen, czy poliamid.

 

Do jakich sportów można używać bieliznę termoaktywną?

W zasadzie nie powinno się precyzować i zawężać listy rodzajów aktywności fizycznych, w których można stosować bieliznę termiczną. Używać może ją każdy, kto uprawia jakikolwiek ruch, czy to na świeżym powietrzu, czy na hali. Przydatna ona będzie osobie uprawiającej jogging w chłodniejsze dni (zakładamy wtedy np. termoaktywny t-shirt z długim rękawem, termiczne długie legginsy, bluzę termoaktywną i czapkę termo) jak również osobie grającej w tenis ziemny na krytym korcie (t-shirt termiczny z krótkim rękawem i termiczne krótkie szorty).

Zatem bieliznę termoaktywną mogą stosować wszyscy niezależnie od rodzaju uprawianego sportu (czy to będzie jazda na rowerze, nartach, czy np. nornic wal king).

Jak dobierać bieliznę termoaktywą?

Podstawowym celem jaki nam przyświeca zakładając bieliznę czy odzież termoaktywną jest szybkie przetransportowanie wilgoci ze skóry, która pojawia się podczas uprawiania sportu. Aby było to możliwe bielizna termiczna musi MIEĆ BEZPOŚREDNI KONTAKT ZE SKÓRĄ. W przeciwnym wypadku efekt będzie zniwelowany.

Bielizna termoaktywna, na którą się zdecydujemy nie może leżeć na naszym ciele zbyt luźno ani zbyt ciasno. Obszerna koszulka termiczna, która nie ma kontaktu ze skórą nie odprowadzi wilgoci, a z kolei nadmiernie obcisła utrudni komfortową aktywność fizyczną. Wprawdzie materiał wykorzystywany do produkcji bielizny termicznej w dużym stopniu uciąga się, to jednak nie powinien drastycznie silnie napierać na nasze ciało

I dlatego kupując właściwych rozmiarów bieliznę termoaktywną zerkajmy tabelę rozmiarów, bowiem nie ma tutaj unifikacji i każdy z producentów na własny sposób określa rozmiary.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena