Wiara, rozwój, nauka - dzięki nim odnajdziesz Siebie i zrozumiesz, dlaczego Ty jesteś ten Jeden jedyny.

Data dodania: 2013-12-10

Wyświetleń: 1083

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Ty jesteś jeden, a świat jest ogromny, masz jednak do odegrania wyjątkową rolę. W chwili obecnej twoje stanowisko pozostaje bez obsady, ponieważ Ty ciągle się wahasz, czy w ogóle warto się starać o jego objęcie.” Zig Ziglar

Żyjemy w świecie, gdzie toczy się ciągła walka o pieniądze, władzę, o wszelkie dobra materialne, zapominając o człowieku. Dzisiejszy człowiek, to człowiek zabiegany, żyjący w wiecznych chaosie, pracujący po 25 godzin na 24 możliwe. W takim pośpiechu, w życiu często się gubimy i zapominamy, co jest dla nas najważniejsze. Nie wspominam już o państwie, które powinno troszczyć się o swoich obywateli, a nie tylko od Nich wymagać. Czasy komunistyczne od dzisiejszych niczym szczególnym się nie różnią, a wręcz przeciwnie – są podobne, nawet bardzo. Ludziom się wmawia, że muszą dużo pracować, żeby zarobić na życie, na lekarstwa, na opłaty, na odpoczynek, dla idei wolnego kraju, dla bycia patriotą przez duże P.

Od ludzi wymaga się, żeby byli lojalni wobec państwa, wobec demokracji, wobec tych, którzy walczyli o niepodległość narodu. A potem ci sami ludzie, którzy tak pięknie mówili, wzbogacają się na biedzie i cierpieniu swoich obywateli – swych braci i sióstr.

Kolejny aspekt wolnego państwa jest taki, że młodym ludziom wmawia się przeróżne historie, które nie miały nigdy miejsca bytu. Obcina się i tuszuje zakres podstawowych wiadomości tylko po to, żeby młody człowiek nie miał wglądu w historię, która de facto powtarza się. Im mniej wiesz tym lepiej śpisz i za dużo się nie domagasz.

To jedna strona medalu naszej wolności w demokracji tak bardzo pozornej. Druga strona medalu moim zdaniem najistotniejsza, to fakt, że ludzie od Siebie nie wymagają, biorą to, co im się podaje na tacy. Wszelakie prezenty tzw. mordercy czasu w telewizji, mydlenie oczu podczas wszelakich informacji z kraju, ze świata, itd., itd. wywołują obniżenie poziomu myślenia, rozwoju, uczuć, wiary, komunikacji.

Człowiek istota rozumna, uczuciowa. Pozostawiona sama sobie zaczyna popadać w różne stany od depresji, zniewolenia, samotności, ran wewnętrznych, chorób fizycznych. Jedynym ratunkiem dla społeczeństwa jest ponowne rozpoczęcie myślenia, uzmysłowienie sobie, że wszystko tak naprawdę zależy od Boga i ode mnie. Nikt ani nic nie spowoduje, że zacznę myśleć, rozwijać się. To wolna wola wyboru dana człowiekowi od Boga powoduje, że ma wyjście. Idzie d przodu lub pozostaje w miejscu i się cofa.

Uwierz w Siebie człowieku, istoto rozumna, myśląca, że masz wyjście i możliwość dokonywania codziennie Cudów przez duże C w swoim życiu, a nawet u innych ludzi. Każdy człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga, dlatego jest powołany do ciągłego rozwoju, do myślenia, do pracy nad sobą. Bóg stwarzając świat nie siedział z założonymi rękami tylko ciężko pracował, by stworzyć swoje największe dzieło, jakim jest Człowiek. Myśmy zostali powołani do ciągłego rozwoju, do pracy nad sobą, a nie do wegetacji.

Dlatego ilekroć pomyślisz o tym, jak bardzo jest Ci źle, jak wszyscy wokoło są winni, tylko nie ja, to uświadom sobie, że nikt nie zmieni Ciebie, Twojego myślenia, nastawienia do wszystkiego nawet sam Bóg jeśli Ty nie będziesz tego chciał.

Papież Jan Paweł II powiedział kiedyś, że to my sami musimy od siebie wymagać, nawet gdyby inni od nas nie wymagali. Każdy człowiek stworzony na obraz Boga ma w sobie olbrzymią moc jak to powiada Zig Ziglar. Skoro tyle od Niego otrzymaliśmy, to mamy siłę przezwyciężenia wszelakich trudności, kłopotów i problemów. Tylko poprzez ciągły rozwój, walkę ze swoimi słabościami, trudnościami możemy cały czas iść do przodu. Pozwól, że poniżej podzielę się z Tobą faktami:         

– Janek Mela – najmłodszy zdobywca dwóch biegunów w ciągu jednego roku, który stracił rękę i nogę, brata, a który dokonał można by powiedzieć nie możliwego, uwierzył w Siebie i zaczął żyć pełnią Siebie.

– Nelson Mandela – legendarny przywódca opozycji przeciwko apartheidowi w RPA, były Prezydent tego kraju, który poprowadził ludzi do wolności. Spędził wiele tak w więzieniu, ale nigdy się nie poddał. Walczył do końca.

– Nick Vujicić – australijski kaznodzieja, mówca motywacyjny urodzony z bardzo rzadką chorobą znaną jako zespół tetra – Amelia, czyli całkowity wrodzony brak kończyn. Jeździ po całym świeci i motywuje ludzi do lepszego życia.

– Albert Einstein – niemiecki fizyk żydowskiego pochodzenia, największy fizyk XX wieku, twórca teorii względności. Chorował na zespół Aspergera. 

– Bill Gates – współzałożyciel, prezes zarządu korporacji Microsoft, w wieku 17 lat wstąpił na Uniwersytet Harvarda, jednak studiował tam tylko dwa lata i nigdy więcej na żadne inne nie wrócił. Mimo to uwierzył w siebie i został jednym z najbogatszych i znanych ludzi na świecie.

– Mark Twain – wielki pisarz, poszukiwacz złota, podróżnik. Swoją edukację prowadził w domu, mimo to wyrósł na wielkiego, edukowanego człowieka z pasją.

 

Mimo kłopotów, piętrzących się złych chwil w Twoim życiu zauważ, że tak naprawdę, to Ty jesteś kowalem swojego losu. Od Ciebie zależy wszystko mimo ciężaru jaki możesz w tej chwili dźwigać. Jesteś jeden jedyny, niepowtarzalny.

„Nie jesteś pojedynczym, nic nie znaczącym człowiekiem – jesteś bardzo ważnym człowiekiem, który ma w życiu bardzo ważny cel do osiągnięcia.” Zig Ziglar 

Licencja: Creative Commons