Uruchom swoją motywację - poznaj procesy motywacyjne, wprowadź się w stan gotowości, przejmij kontrolę nad swoim życiem i stań się szczęśliwy. Jak to zrobić? Jak zmienić swoje życie?

Data dodania: 2015-06-12

Wyświetleń: 1600

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Uruchom swoją motywację - Jak zmienić swoje życie?

Witaj serdecznie, ostatnio poruszyliśmy temat motywacji do działania. Stąd też zacznę może mniej znanymi sentencjami dotyczącymi właśnie motywacji… Planowanie to oprawianie przyszłości w ramy teraźniejszości,  jeśli możesz coś zrobić lub marzysz, że mógłbyś to zrobić, zabierz się za to. Odwaga ma w sobie moc geniuszu. I spinające je premia, iż najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.

Jeżeli w tym momencie nie tworzysz szczęśliwego związku, nie chodzisz do pracy z radością i chęcią aby rozpocząć kolejny w niej dzień i wszyscy i wszystko w tej pracy Cię irytuje, jeżeli mieszkasz z rodzicami, teściami i mija tak kolejny rok, a Ty trwasz w tym związku mimo, że spotykasz lub znasz kobiety, które mógłbyś poznać bliżej, nie rozwozisz swojego CV i nie stawiasz się na rozmowy mimo, że właśnie w twojej okolicy powstaje strefa ekonomiczna czy też nie jeździsz oglądać mieszkań chociażby na wynajem to gwarantuję Ci, że nie masz silnego PO CO MASZ TO ROBIĆ, masz o wiele silniejsze DLACZEGO NIE MASZ TEGO ROBIĆ. Bo my często chcemy coś zrobić właśnie dlatego, że mamy silne dlaczego… bo w przeszłości nie radziłem sobie w związkach, bo w przeszłości nie mogłem przez półkroku znaleźć pracy, albo mojemu bratu nieuczciwy najemca wypowiedział umowę najmu mieszkania… to dlaczego tak silnie w nas zakorzenione, sprawia, że zawsze znajdziemy wytłumaczenie, jest to w prawdzie motywacja, ale motywacja od , czyli od czego ja uciekam, od czego tylko problem w tym, że bardzo często nie ma tego drugiego czyli motywacji do, do czego ja dążę, do czego chce dojść, czego właściwie ja chce. Dlatego właśnie często kiedy spotykasz czy to intrygującą kobietę, przechodzisz obok budynku dyrekcji nowo powstałej firmy, czy czytasz ogłoszenie o wynajmu mieszkania, zamiast kolejno normalnie podejść przedstawić się porozmawiać, wejść do sekretariatu i poprosić o spotkanie z szefem, czy też wybrać numer z ogłoszenia i porozmawiać na temat jego szczegółów to masz o wiele więcej dlaczego masz tego nie robić. Nie podejdę bo jak podejdę to będę czuł strach, zaczerwienie się, sekretarka spławi mnie, a jeśli nawet uda mi się spotkać z szefem to ten na pewno wyrzuci moje CV do kosza, jak zadzwonię w sprawie mieszkania to pewnie ogłoszenie będzie już nie aktualne. Więc jeżeli w jakiejkolwiek sferze życia czujesz niedosyt, niezgodę i niezadowolenie, to z całą pewnością twoja podświadomość  czyli głęboka część ciebie nie ma silnego PO CO Tobie to jest w ogóle potrzebne. Zastanów się nad tym czego tak naprawdę chcesz w życiu i znajdź to elementarne PO CO CHCESZ TEGO.

Na koniec jeszcze jeden przykład… zastanów się w tej sferze, w tym obszarze, który przyjdzie Ci do głowy jako pierwszy do głowy możesz posłużyć się już podanymi przez zemnie czyli potrzeba posiadania wspaniałego partnera lub partnerki, wymarzona praca, bądź wymarzone wynagrodzenie, czy też gdzie i z kim chcesz mieszkać. I teraz odpowiedź mi na następujące pytanie ile mężczyzn, kobiet poznałeś w ciągu ostatniego tygodnia, ostatniego półrocza i roku czasu, a ile z tych osób nie było z tzw. kręgu socjalnego czyli nie było znajomymi naszych znajomych, to samo pytanie dotyczy analogicznie jeżeli chodzi o złożenie swojego CV osobiście i próbę spotkania z dyrektorem czy kierownikiem danej firmy. Jeżeli wybrałeś obszar związany z tym gdzie i jak mieszkasz to ile telefonów wykonałeś i ile mieszkań  zobaczyłeś osobiście i tu odpowiednio w minionym tygodniu, półroczu i roku… Jeżeli wybrałeś inny obszar w którym nie czujesz się dobrze i chciałbyś jak Ci się wydaje zmiany to też ile podjąłeś prób w minionym tygodniu półroczu i roku czasu. Jeżeli znasz odpowiedź na te trzy pytania to wykorzystajmy królową nauk matematykę i zauważmy, że jeżeli w ciągu minionego roku, zakładając, że tyle czasu trwasz w sytuacji, warunkach, które burzą twój komfort i poczucie szczęścia każdego dnia poznałbyś jedną taka osobę, poszedł do jednej firmy, czy zadzwonił i pojechał sprawdzić ogłoszenie dotyczące wynajmu jednego mieszkania to miałbyś już 365 szans na zmianę sytuacji w której żyjesz. Wiadomo, że nie od razu poznasz partnera na całe życie, nie dostaniesz wymarzonej posady, czy też nie znajdziesz taniego przestronnego mieszkania, jednak masz ów 365 podejść, prób, konkretnych działań, a to zawsze więcej niż zero. Jakby nie patrzeć, nie trzeba być tu super matematycznym umysłem, aby zobaczyć, że  to zawsze więcej niż 5, 10 czy nawet 30 lub 50 jeżeli tak duża cyfra była odpowiedzią na moje wcześniejsze pytania. Oczywiście nie każdy okaże się wart tego aby stanąć z nami na ślubnym kobiercu, nie każda praca nas usatysfakcjonuje, ale jeżeli każdego dnia zrobimy np.: dwie takie próby, dwa takie podejścia to o ile bardziej wzrasta nasza szansa na zmianę sytuacji, w której żyjemy.

Na koniec mam przed oczyma taki obraz, który myślę w bardzo wyrazisty sposób podsumuje to o czym dziś tobie opowiedziałem. Obraz z jednej z transmisji reporterów relacjonujących sytuację ofiar tsunami. I tak reporter z mikrofonem opisuję sytuację wielu tysięcy osób stojąc w drzwiach jednego z domów, które zostały zniszczone, za którego plecami lamentuje kobieta, która straciła dach nad głową i rzeczywiście na środku pokoju leży sterta cegieł i muchy obchodzą mieszkankę po całej jej ciele, ta prosi o pomoc. Po roku czasu ten sam reporter realizując dokument na temat tego jak niewystarczająca jest wielomilionowa pomoc dla ofiar tsunami stoi w drzwiach tego samego domu, w których siedzi ta sama kobieta, po której to twarzy chodzą te same muchy, a w pokoju dalej leży sterta cegieł z zawalonego dachu. Gdyby ta kobieta przez miniony rok codziennie wyniosła chociaż jedną cegłę, to sama mogła by sobie pomóc i nie czekała by na cud i pomoc innych. Gdyż sama uporała by się z wieloma rzeczami, wynosząc ów jedną przysłowiową, choć w tej prawdziwej historii jak bardzo dosłowną cegłę. Pamiętaj wszystko zależy od Ciebie… zacznij działać już dziś, już teraz wstając od komputera. Pamiętając o motywacji do … skupiając się na tym po co i czy naprawdę pragniemy określonych zmian w naszym życiu. Zmiany te można zaplanować i konsekwentnie do nich dążyć, to swoista „Sztuka osiągania celów”https://www.youtube.com/playlist?list=PLvwobpfqveVy3pq4o1-5083MG0UEOhg-k ).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena