Moc jest potęgą dająca nam Siłę do wznoszenia się ponad wszystko, co nas otacza. 

Data dodania: 2013-08-19

Wyświetleń: 2926

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Cytaty dające Siłę i Moc

 

    Często dzieje się tak, że nie mamy skąd czerpać siły i energii do życia. Jesteśmy pozostawieni sami sobie. Szukamy pomocy, jakiegoś natchnienia w złych rzeczach, które zamiast nas budować jeszcze bardziej nas przyciskają do ziemi. Dla mnie jednym ze sposobów nabierania siły i wiary w siebie są cytaty mądrych osób, które dzięki swojemu doświadczeniu potrafią człowieka zbudować, dodać im otuchy i chęci do działania.         

    Przedstawię teraz kliku moich faworytów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i magii słów potrafią podbudować i zmotywować do rozwoju i  zmienić życie na lepsze. Pierwszego autora nie trzeba chyba przypominać jest nią Pismo Św. Pod działaniem Ducha Świętego. Oto kilka cytatów:

„ Czyż ci nie rozkazałem: Bądź mężny i mocny? Nie bój się i nie lękaj, ponieważ z tobą jest Pan, Bóg twój, wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz” – Księga Jozuego 1,9.

„ Wszystko mogę w Chrystusie, który mnie umacnia” – List do Filipian 4,13.

„ Według wiary waszej niech wam się stanie” – Ewangelia wg Św. Mateusza 9,29.

„ Serce szczęśliwe, to uczta wieczysta” – Księga Przysłów 15,15.

Kolejnym wielkim myślicielem, pastorem, autorem książek, trenerem motywacyjnym jest, a w zasadzie był Norman V. Peale. twórca między innymi takiej książki, jak:” Moc pozytywnego myślenia”. Przedstawiam kilka jego głębokich przemyśleń:

„ Jeśli spodziewasz się najlepszego, otrzymujesz jakąś dziwną moc stwarzania takich okoliczności, które przynoszą upragnione skutki”.

„ … A gdzie jest Bój i miłość, jest szczęście”.

„ Siła wiary czyni cuda”.

„ Możesz otrzymać pomoc w rozwiązywaniu problemów, jeżeli pozwolisz, by modlitwa przeniknęła twoją podświadomość, siedlisko wszystkich sił, które decydują o tym, czy podejmujesz dobre czy błędne decyzje”.

„ Siła modlitwy jest manifestacją energii”.

Nick Vujicić, to trener motywacyjny młodego pokolenia, który zasłynął swoim pozytywnym podejściem do życia mimo braku rąk i nóg. Jego bardzo znana książka to: Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”. Jego budujące słowa:

„ Weź odpowiedzialność za swoje życie, a następnie podejmij konkretne działania”.

„ Bóg jest autorem cudów. Ja jestem jednym z nich – Ty również!”.

„ Pamiętaj, że przyszłość może być o wiele lepsza niż Twoje najśmielsze wyobrażenia. To od Ciebie zależy, czy pozbierasz się, wstaniesz i ruszysz dalej”.

„ Pokochaj siebie w swej perfekcyjnej niedoskonałości”.

„ Traktuj życie poważnie, ale znajdź też czas na zabawę i rozrywkę”.

Zig Ziglar, to kolejny trener motywacyjny oraz pastor i autor wielu książek motywacyjnych między innymi takie książki jak: „Żyj lepiej, niż dobrze”. Jego znane i bardzo lubiane myśli motywacyjne kierują ludzi w stronę Boga oraz wiary w siebie:

„ Wierzę, że kiedy żywisz do czegoś prawdziwą pasję – a ponadto wierzysz, że jest to sposób na realizację sensu, który twojemu życiu nadał Bóg – naprawdę możesz to osiągnąć”.

„ Życie lepsze niż dobre, to życie pełne pasji, to dążenie do osiągnięcia doskonałych wyników, to wreszcie urzeczywistnianie sensu, jakie naszemu życiu nadał Bóg”.

„ Ludzie… mogą osiągnąć wszystko, czego tylko zapragną – pod warunkiem, że będą pomagać innym w spełnianiu ich marzeń”.

John Ortberg, to twórca książek z zakresu duchowości chrześcijańskiej. U nas w Polsce możemy przeczytać jego książkę pod tytułem: „Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść z łodzi”. Swoją pasja i motywacją ukrytą w myślach zaraża wielu ludzi.

„ Cierpliwość rodzi wytrwałość, wytrwałość – charakter, a charakter – nadzieję”.

„ Gdy ludzie pomniejszają Boga, to modlą się bez wiary, pracują bez pasji, służą bez radości, cierpią bez nadziei. Skutkiem tego jest lęk, ucieczka, utrata wizji i brak wytrwałości”.

„ Za każdym razem, kiedy ktoś wychodzi z łodzi, jego Bóg staje się większy”.

„ Chodzenie po wodzie musi zakończyć się uwielbieniem. Uwielbienie utwierdza i wyraża nowe zrozumienie przez uczniów tego, kim jest Jezus”.

    Dlatego korzystaj z bogactw ludzi, którzy przelali swoje doświadczenia życiowe na kartkach papieru. Nie wahaj się zaglądać do książek, które dodają otuchy i doładowują nasze baterie życiowe. Uwierz w Siłę i Moc płynącą z cytatów. 

Licencja: Creative Commons