Któż nie chciałby zarabiać nie wychodząc z domu? A może wielu już próbowało i nic z tego nie wyszło? Nie ma co się zniechęcać! 

Data dodania: 2013-10-30

Wyświetleń: 1655

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z pieniędzmi w Internecie jest jak ze wszystkim, nie zawsze od razu mamy tyle ile byśmy chcieli. Ale kiedy próbujemy raz, drugi, trzeci, nabywamy doświadczenia i nasze szanse rosną! Od czego zacząć? Pewnie od analizy ile i w jaki sposób chcielibyśmy zarobić. A możliwości jest kilka:

Freelancing
Wspomniane wyżej słowo pochodzi od angielskiego słowa freelancer – czyli wolny strzelec. Strony zajmujące się tego typu działalnością umożliwiają ludziom, którzy potrzebują pomocy, bądź chcą skorzystać z czyichś usług ogłoszenia się z taką potrzebą. Natomiast my, jako ludzie, którzy posiadają pewnego rodzaju umiejętności (choć nie zawsze są one niezbędne), możemy poszukać interesujące nas zlecenie i zaoferować pomoc. Potem proponujemy tylko cenę i pokazujemy cząstkę naszych umiejętności. W ten sposób można zarabiać niemałe pieniądze, zwłaszcza jeśli znamy się na programowaniu czy grafice komputerowej, gdyż takich zleceń jest chyba najwięcej. Ale gdy władasz jakimś językiem na dość dobrym poziomie, to też znajdziesz coś dla siebie. Nawet osoby nie do końca dobrze czujące się w tych tematach mogą np. przepisywać teksty ze słuchu. Freelancing staje się coraz popularniejszy w sieci, gdyż często skorzystanie z takiego rodzaju pomocy jest znacznie tańsze niż powierzanie zadania firmie świadczącej takie usługi. A dla nas jest to bardzo wygodne, gdyż możemy pracować kiedy i ile chcemy.

Własny e-biznes
Może wydaje Ci się, że w Internecie są już świadczone wszelkiego rodzaju usługi. Ale to nie do końca prawda. Wciąż jest wiele płaszczyzn na których nie ma zbyt wielkiej konkurencji, a nawet w wydawałoby się nasyconych już dziedzinach (jak np. sklepy internetowe) wciąż jest wiele do zrobienia. Jeśli masz jakąś pasję (np. znasz się na muzyce, lubisz malować czy wytwarzać własnoręcznie jakieś małe przedmioty nadające się na prezenty) możesz wykorzystać to właśnie do otworzenia, na początku niedużego, e-sklepiku z takim asortymentem. Na początku można zacząć od sprzedawania swoich wytworów na allegro, a potem już oficjalnie zacząć działać. Możesz też postarać się o dofinansowanie na rozpoczęcie takiej e-działalności.

Serwisy społecznościowe
Wydawałoby się, że nasze ‘lajki’, czyli kliknięcia ‘lubię to’ na facebooku nie mają żadnego znaczenia finansowego i możemy rozdawać je ‘na prawo i lewo’. A jednak! Można na nich zarobić nawet całkiem okrągłą sumkę. W jaki sposób? Otóż kiedy zakładamy tzw. fanpage to zbieramy na nim właśnie wspomniane wcześniej kliknięcia. W ten sposób, każdy kto nas takim obdaruje ma zapewnione to, że nasze posty będą wyświetlały się na jego tablicy (czyli będą dla niego widoczne). Czyż nie jest to dobry sposób na reklamę? Zgadza się! Kiedy nasz fanpage będzie miał jakieś 50 tyś. kliknięć będzie łakomym kąskiem dla firm chcących się zareklamować na facebooku, a my wtedy możemy go sprzedać.

Blog
Na naszym blogu możemy zamieszczać reklamy (np. w postaci bannerów), z których będziemy dostawali pieniądze za każde kliknięcie. Pewnie będzie to treść związana z tematyką naszego bloga, musimy więc starać się o jak największą liczbę systematycznie czytających i zainteresowanych danymi kwestiami.

Youtube
Od jakiegoś czasu, również na polskiego youtube zawitały reklamy wyświetlane przed niektórymi filmami. Na nich także można zarabiać. Jeżeli jesteś twórcą takowych filmików możesz wejść do programu partnerskiego serwisu. Od tej pory przed wyświetleniem filmu nagranego przez Ciebie, oglądający będzie musiał zobaczyć część, bądź całą reklamę. A Ty dostaniesz pieniądze za każdego widza.

Porady
W Internecie, tak jak często w życiu, za niektóre informacje przyjdzie nam zapłacić. Jeżeli znasz się na jakieś dziedzinie (jesteś dobrym gitarzystą, umiesz gotować czy Twój żywioł to ekonomia) możesz sprzedawać porady w tej dziedzinie. Pisanie artykułów na ten temat czy umieszczanie porad, za które będą nam płacić ‘od wejścia’, również może być sposobem na wykorzystanie własnej wiedzy czy umiejętności do zarobienia ‘kilku groszy’.

Ankiety
Pieniądze możemy mnożyć także wypełniając ankiety. O ile w codziennym życiu zwykle nikt nie płaci nam za to, że przeprowadzi z nami takową, to Internecie jest inaczej. Jeżeli zarejestrujemy się na serwisie zajmującym się zbieraniem informacji i szczegółowo wypełnimy wszelkie dane na nasz temat, to system sam będzie wyszukiwał ankiet sporządzonych specjalnie dla naszej kategorii wiekowej, zawodu czy grupy społecznej. A za dobrze wypełniony kwestionariusz możemy otrzymać nawet kilka złotych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena