Założyć bloga samemu czy za pośrednictwem portalu? Wordpress – czyli z czym to się je. Sukcesu Wordpressa można upatrywać w wielu czynnikach, które predestynują go do bycia najlepszą platformą do publikowania własnych treści. 

Data dodania: 2013-10-30

Wyświetleń: 1776

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego Wordpress?

Wordpress jest nowoczesną platformą blogową, która umożliwia zarówno założenie bloga na swoim własnym serwerze, czyli właściwie stworzenie swojej strony www, jak również założenie bloga na stronie temu poświęconej, bez konieczności posiadania własnego hostingu.

Wordpress oferuje efektywny i estetyczny wygląd, koncentrując w sobie to, co w blogach najlepsze - przejrzystość zapisu i wiarygodność.

Całą paczkę Wordpressa ściągnąć można z oficjalnej polskiej strony - pl.wordpress.org. W ich dziale download znajdziemy również spolszczenie do prawie każdej wersji istniejącego Wordpressa, dzięki czemu korzystanie z samej platformy od strony administratora stanie się jeszcze łatwiejsze. Oczywiście samą platformę Wordpress można również pobrać w innych językach (w oryginale po angielsku).

Wspomniana strona pl.wordpress.org oferuje również zaawansowaną pomoc techniczną dla wszystkich zainteresowanych. Dołączyć można również do grupy dyskusyjnej obracającej się wokół samego zagadnienia jakim jest blogowanie oraz oczywiście służącą pomocą w instalacji i prowadzeniu własnego Wordpressa.

Zarabianie w Internecie - czy to dobra platforma?

Zarabianie w Internecie dzięki Wordpressowi może stać się naprawdę proste. Należy jednak pamiętać, że zakładając bloga na stronie Wordpress niestety zgadzamy się na warunki umowy uniemożliwiające nam umieszczanie reklam na blogu, a tym samym czerpaniu materialnych korzyści z jego użytkowania i prowadzenia. Jedynie wykupienie własnego hostingu i instalacja tam oprogramowania zapewnia nam sukces i duże zarobki.

Największą zaletą zarabiania w Internecie dzięki Wordpressowi jest jego darmowość i łatwość użycia. Należy jedynie posiadać własny hosting, a to dla początkującego blogera nie będzie dużym wydatkiem.

Zarabianie w Internecie dzięki Wordpressowi może również odbywać się przez wspomnianą witrynę, jest tam bowiem specjalny dział dla freelancerów, którzy mogą oferować swoje usługi dla innych blogowiczów potrzebujących usprawnień w ich platformach. W ten sposób, jeśli masz problem - tam znajdziesz fachowców od pomocy, a jeśli sam jesteś guru Wordpressa - możesz zarobić niemałe pieniądze na pomaganiu innym i rozwiązywaniu ich problemów (w tym: instalacji dodatków, tworzeniu szablonów itd..).

Podsumowując Wordpress jest platformą dla wszystkich - i dla tych, którzy chcieliby ruszyć z własnym biznesem i zarabiać w Internecie, jak również dla ludzi z pasją, którzy jedynie chcą podzielić się ze światem cząstką siebie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena