Zewsząd słychać obecnie opinie, że Polska nie jest idealnym miejscem do zakładania własnej działalności gospodarczej. Ma to sens: wysokość podatków nie jest współmierna do zarabianych pieniędzy, a na każdym kroku czyhają kruczki prawne czy skomplikowane procedury. 

Data dodania: 2013-07-05

Wyświetleń: 1244

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Potwierdzenie tych słów można znaleźć wszędzie – zarówno w eksperckich wypowiedziach na łamach opiniotwórczych tygodników, jak i na forach internetowych, gdzie najczęściej zadawanym pytanie związanym z własnym biznesem jest takie – jak załozyć firmę w Anglii. Czy powinno to zniechęcać do wyzwania, jakim jest własny biznes?

Odpowiedź leży w indywidualnych decyzjach. Nie ma co ukrywać, Polska nie jest rajem dla prywatnych przedsiębiorców, niemniej jednak nigdzie nie jest to najłatwiejsze zadanie. Nawet jeśli odejdą bowiem problemy z księgowością i procedurami, nadal zostaje ten czynnik, który najczęściej odstrasza ludzi od własnego biznesu – ryzyko. By firmę rozkręcić, potrzebny jest bowiem kapitał, który w razie niepowodzenia znika bezpowrotnie. Dodając do tego przeświadczenie, że teraz wszystko jest na twoich rękach – nie każdy jest gotowy, by się z tym zmierzyć.

A szkoda, gdyż pomimo wszelkich niedogodności i ewentualnych skutków ubocznych prowadzenie własnej firmy wiąże się z rewelacyjnym poczuciem satysfakcji oraz spełnienia. "Sam to stworzyłem", "Ta firma osiagnęła sukces tylko dzięki mnie" - przeświadczenie to potrafi mocno podbudować ego i jest miłym skutkiem ubocznym podążającym za udanym rozkręceniem działalności.

Dodatkowo, wiele korzyści przynosi również samo bycie sobie szefem. Nienormowany czas pracy, samodzielne decydowanie o swoim losie - wszystko to możliwe jest dla posiadającego własną działalność. Są to jednak korzyści czysto osobiste, z firmą wiażą się również te majątkowe. W razie powodzenia firma dostarczyć może pieniadze, które ciężko byłoby zarabiać, pracując na etacie w czyjejś firmie. 

Rozwiązaniem pośrednim jest również współpraca w ramach mlm marketing network. Pod tym zawiłym terminem kryje się sprzedaż sieciowa, w której dystrybutorzy indywidualni za odpowiednim procentem sprzedają dostarczane odgórnie produkty. Wciąż walczyć trzeba tutaj o klienta i o utrzymanie, w razie niepowodzenia jednak żaden wkład nie został stracony.

Decyzja, którą drogą podążyć, jest czysto subiektywna, ważne jest jednak podjęcie wyzwania. Wyzwania, które może się opłacić i prócz sukcesu czysto finansowego przynieść również satysfakcję.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena