Ważne jest, że nawet jedno szkolenie dostosowane do danej firmy może polepszyć jego funkcjonowanie. Należy jednak oczekiwać uzasadnienia zmian, które trener proponuje, aby przedsiębiorca miał pewność, że wprowadzenie zmian przyniesie dla jego firmy więcej dobrego niż złego. Mogą one dotyczyć np. zwiększania wynagrodzeń, które może spowodować większą motywację pracowników do pracy, pozwolić na szybsze przekazywanie informacji o decyzjach zarządu, sprawdzaniu ich satysfakcji z pracy, itp.
Warto pamiętać, aby nie lekceważyć i wziąć pod uwagę wnioski końcowe trenera – jako osoby doświadczonej – która miała kontakt z różnymi firmami i różnymi rozwiązaniami ich problemów, ponieważ ma on często także możliwość uczestniczyć we wdrażaniu rozwiązań. Oczywiście firma sama decyduje, czy będzie chciała wprowadzić zmiany i ulepszenia, które zaproponuje trener. Przedsiębiorca może jednak liczyć na jego pomoc jak również na wytłumaczenie dlaczego zmiany zawarte w wniosku są potrzebne.
Wniosek: jeśli trener będzie mógł obserwować firmę wewnątrz lepiej dostosuje szkolenie dla danej specyfiki firmy, co przyczyni się do bardziej dokładnego określenia wniosków końcowych dotyczących ewentualnych zmian w firmie, które będą miały na celu polepszenie funkcjonowania firmy.