Bardzo często uwzględnia się odpowiedniego typu choroby, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Niekiedy ludzi zauważają u siebie odpowiedniego typu objawy, pogorszenie stanu zdrowotnego, co może wskazywać na występowanie konkretnych chorób. Jedną z tych chorób może być chociażby jaskra.

Data dodania: 2013-01-09

Wyświetleń: 1708

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To, co jest niebezpieczne w przypadku takiej właśnie choroby, to przede wszystkim wzrost ciśnienia w oku, co powoduje pogorszenie się wzroku lub nawet, co gorsze, całkowitą jego utratę. Na pewno wykrycie jaskry nie jest trudne w przypadku tych osób, które regularnie się badają. Lekarstwem stosowanym na tego typu choroby oczu są specjalistyczne krople do oczu, które obniżają owe ciśnienie lub specjalne tabletki doustne.

Aby oczywiście leczyć tego typu chorobę, trzeba ją odpowiednio zdiagnozować. Niestety, bardzo wiele osób choruje na jaskrę, wobec czego zwiększa się możliwość zachorowania również i potomstwa. W związku z rozpoznawaniem tego typu chorób, uwzględnia się odpowiednie badania, takie jak gonioskopia. Badane jest także pole widzenia osoby, u której podejrzewa się występowanie jaskry. Można także przeprowadzić pomiar ciśnienia.

Na pewno wczesne rozpoznanie tej choroby, a także prawidłowe leczenie, może być bardzo dobrym sposobem, aby zapobiec trwałym uszkodzeniom, co doprowadzić może do utraty wzroku. Leczenie jaskry może odbywać się operacyjnie. W związku z tym przewidziana może zostać metoda: trabeculektomia lub też goniotomia albo fotokoagulacja.

Jaskra jest niebezpieczna, gdyż jej niewykrycie czy życie z nią powoduje, że można stracić wzrok na dobre. Są także inne metody na leczenie jaskry. Na pewno bardzo dobre działanie terapeutyczne na obniżenie ciśnienia w oku ma stosowanie na przykład marihuany. Niestety, w Polsce stosowanie tego specyfiku jest przestępstwem, o czym warto pamiętać, nawet, jeśli zmagamy się z jaskrą. Na pewno są osoby, które nie zauważyły jakiś wyraźnych symptomów na to, że coś dzieje się nie tak, jak powinno, dlatego liczy się regularne wykonywanie badań wzroku.

Jaskra, co gorsze, może przebiegać dość skąpo pod względem objawów. Dlatego dbałość o systematyczność wykonywanych badań profilaktycznych pomoże na czas wykryć daną chorobę lub potwierdzić, że nie choruje się na nią. Oczywiście, odpowiednia profilaktyka może okazać się bardzo dobrym sposobem na pozbycie się problemu. O swoje oczy trzeba dbać, dlatego przyjmowanie odpowiednich witamin i składników mineralnych pomoże w tym przypadku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena