Grupa krwi AB to najmłodsza grupa krwi. Pojawiła się około 1500 lat temu. Powstała z połączenia genetycznego grupy A z B. Najrzadsza - ma ją tylko 3,5% ludzi na świecie.
Jest ona sumą najlepszych cech jak i słabości grup krwi A i B. Zaleca się, żeby ta grupa krwi trzymała się zaleceń zarówno dla grupy A, jak i B, co w przypadku wielu może być trudne.
Osoby z grupą AB powinny unikać produktów niewzskazanych, a także spożywać produkty zalecance dla obu grup. Wyjątek: pomidory – niepolecane dwóm grupom z osobna, ale osoby z grupą AB mogą je jeść w małych ilościach bez obaw. Cechą grupy AB jest wytwarzanie małej ilości kwasów żołądkowych, dlatego słabo trawione są białka pochodzenia zwierzęcego. Lepiej będzie dla nich spożywać na co dzień warzywa i owoce.
Z mięs dozwolone są: mięso jagnięce, baranina i indyk. Należy uważać na lektyny z kurczaka, gdyż mogą zaburzyć przewód pokarmowy. Właściwe będzie całkiem wyeliminować go z menu. Osoby z tak niskim poziomem kwasu żołądkowego, jak osoby z grupą AB, powinny unikać szczególnie mięsa wędzonego. Najkorzystniejszym źródłem białka będą tutaj ryby i owoce morza. Złe dla organizmu pektyny zawierają tylko flądra i sola.
Dla osób z grupą krwi AB nabiał jest bardzo wskazany. Najbardziej polecane są jogurty, kefiry, mleko owcze, ser feta, mozzarella, serek wiejski. Wśród nabiałowych produktów niewskazane są m.in. lody, masło, maślanka, parmezan.
Pestki i orzechy powinny być spożywane tylko w bardzo niewielkich ilościach. Polecane są orzechy włoskie i ziemne.
Przedstawiciele grupy AB bardzo dobrze przyswajają produkty zbożowe. Pszenica nie jest tylko polecana osobom z nadwagą i astmą. Bardzo korzystne są lektyny w ziarnach amarantu – mają działanie przeciwnowotworowe. Najbardziej wskazane zboża to także otręby ryżowe, owsiane oraz żyto. Tak samo pieczywo nie oddziałuje źle na grupę krwi AB.
Grupie krwi AB poleca się szczególnie spożywanie ryżu, zaś makaron można jeść do dwóch razy na tydzień.
Jeśli chodzi o warzywa, to osoby z grupą AB mogą wybierać przeróżne gatunki. Szczególnie polecane jest tofu, botwinka, brokuły, burak, kalafior. Co do owoców, zaleca się te bardziej alkaliczne czyli śliwki, jagody oraz winogrona.
Dla grupy AB najlepsze będzie spożywanie soli morskiej zamiast soli kuchennej. Korzystnie wpływa na układ odpornościowy i serce. Powinni unikać pieprzu, octu oraz ketchupu. Dobrym wyborem będzie także czosnek.
Lampy stojące do salonu mają nie tylko znaczenie funkcjonalne, ale mogą stać się także ozdobą pomieszczenia. Niekiedy też wykorzystywane są w celu wydzielenia stref o różnych funkcjach – na przykład do oddzielenia strefy wypoczynkowej od miejsca, w którym spożywa się posiłki czy przyjmuje gości.