Polskę dotknęła nowa epidemia – gorączka złota. W NBP sztabki złota idą jak woda. Dla chcących kupić złoto mam jedną wskazówkę. Kupując chcesz się zabezpieczyć przed „ciężkimi czasami”. Ale zakupów powinnieneś koniecznie dokonać anonimowo!

Data dodania: 2008-02-20

Wyświetleń: 4691

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Polskę dotknęła nowa epidemia – gorączka złota. W NBP sztabki złota idą jak woda. Kwartalny plan sprzedażowy w wysokości 30 kg został zrealizowany w mgnieniu oka.

Dla chcących kupić złoto mam jedną wskazówkę. Kupujący chcą się zabezpieczyć przed „ciężkimi czasami”. Ich pieniądze, więc mogą je wydawać zgodnie z własnym życzeniem. Ale zakupów powinni dokonywać anonimowo – ostrzega Jacek Pietkiewicz w najnowszym wydaniu tygodnika dla inwestorów CashFlow&You.

Kupujący są spisywani, a jeżeli tak jest, to musimy być świadomi, że zakup złota dokonany w ten sposób nie jest żadnym zabezpieczeniem, bo w „ciężkich czasach” (a właśnie z myślą o zabezpieczeniu się przed nimi dokonują ludzie tego zakupu) organa państwa bez problemu dojdą do kupujących i zażądają jego zwrotu (w najkorzystniejszym wypadku płacąc za złoto jakieś marne grosze).

Niemożliwe? A jak to było w latach 30. w USA? Rząd USA obwieścił, że posiadanie złota przez osoby fizyczne jest zabronione i należy je oddać do banku. W Niemczech można dokonywać zakupu złota anonimowo, aczkolwiek jednorazowo do określonej kwoty.

Czytałem nawet, jak zakopać złoto w ogródku, żeby go nie wykryły detektory firm, które będą go szukać wśród ludności na zlecenie organów państwowych. Można się z tego oczywiście śmiać, ale pamiętać trzeba o jednym: trzeba być konsekwentnym. Skoro kupujemy na „ciężkie czasy”, to kupujmy anonimowo i przechowujmy bezpiecznie. Inaczej cały pomysł z zakupem złota jest bez sensu.

Ponieważ zdołałem się (przynajmniej na razie) oprzeć gorączce złota, napiszę o czymś moim zdaniem ciekawszym, a co ponadto jest podobno przedmiotem największego pożądania przez kobiety. Ba, jest podobno ich największym przyjacielem.

Jakich kamieni najbardziej w dzisiejszych czasach pożądają kobiety? Otóż największą popularnością cieszą się diamenty. To one najczęściej wybierane są jako drogocenna ozdoba w pierścionkach zaręczynowych. Ale kamienie szlachetne to nie tylko mały dar serca od ukochanej osoby. To cieszące się coraz większym zainteresowaniem inwestycje, na nieraz bardzo poważne kwoty.

Diamenty występują dużo rzadziej niż złoto. Gdyby zgromadzić wszystkie diamenty, które wydobyto od czasów antycznych, można by utworzyć sześcian o długości boków 5,5 metra. Albo inaczej: od czasów antycznych wydobyto jedynie 680 ton.

Cena dobrze oszlifowanego diamentu, o dużej czystości i rzadkim zabarwieniu, może osiągnąć cenę nawet kilku milionów Euro. Bywają niesamowicie drogie, ale nie ma na świecie dwóch takich samych kamieni. Każdy może mieć inną wartość. Jacek Pietkiewicz w najnowszym artykule pisze o wadach i zaletach inwestowania w kamienie szlachetne oraz o tym, kto i w jaki sposób może zarobić np. na diamentach.

Pełna treść artykułu „Jak zarobić na diamentach?” dostępna jest w tygodniku elektronicznym CashFlow&You nr 38 (08/2008) z dnia 20-26.02.2008. Autor artykułu: Jacek Pietkiewicz, wydawca: e-ProfitSystem http://newsletter.cashflowandyou.pl.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena