To nieprawda, że w filmach ludzie zawsze mają wspaniałe domy, cudownego szefa i mnóstwo pieniędzy na koncie. Nie. Bohaterowie są często tacy jak my: mają problemy z pracą, wykonują zajęcia, które im nie odpowiadają, marzą o lepszym życiu.  Potrafią to jednak zmienić. Oto trzy historie, jak znaleźć inspirującą pracę i cel w życiu.

Data dodania: 2012-10-12

Wyświetleń: 1930

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

8 Ocena

Licencja: Creative Commons

Poniższe historie oparte są na faktach, więc tym bardziej warto się z nimi zapoznać.

Nietykalni” - Od imigranta na zasiłku do wysokiej klasy pielęgniarza

Philippe, bogaty arystokrata z Paryża, jest sparaliżowany i szuka opiekuna. Nie podoba mu się jednak żaden z profesjonalnych pielęgniarzy. Traf chce, że na rozmowę przychodzi (z musu) czarnoskóry imigrant Driss. Driss nie szuka pracy, ale żeby dostać zasiłek, musi pokazać podpisany papierek o przebytej rozmowie kwalifikacyjnej. Szczery i prostoduszny Driss robi duże wrażenie na Philippe. Chory zatrudnia go w charakterze opiekuna. Wcale nie będzie im razem łatwo, ale dla obu współpraca staje się początkiem życiowej przemiany. Driss nie wróci już na przedmieścia, ale weźmie się za siebie, nie będzie obibokiem, osiągnie coś w życiu. Philippe odzyska wiarę w życie.

Morał: Jesteś bezrobotny, postawiłeś na sobie kreskę? Niepotrzebnie! Komuś wciąż możesz być potrzebny. Twoja praca może być dla kogoś bezcenna. Nie poddawaj się i walcz.

 

Diabeł ubiera się u Prady” - od absolwentki bez doświadczenia do kobiety zahartowanej

Andrea jest absolwentką studiów dziennikarskich i pragnie rozpocząć pracę, najlepiej w magazynie The New Yorker. Każdy absolwent wie, jak „łatwo” o wymarzoną pracę w prestiżowym miejscu. Ostatecznie Andrea ląduje na stanowisku asystentki redaktor naczelnej ekskluzywnego pisma o modzie Runway. Dostała pracę, za którą "miliony dziewczyn dałoby się zabić". Żyć, nie umierać? Bynajmniej. Praca ta nie była jej wymarzoną, ale od czegoś trzeba zacząć. To raz. Bycie asystentką redaktor naczelnej, która budzi postrach całego biurowca, to stres, presja otoczenia, zszargane nerwy, walka o przetrwanie i zrujnowane życie osobiste. To dwa. Doświadczenie zdobyte przez rok na tym stanowisku to bolesna szkoła życia. Po takim czymś będziesz mógł pracować wszędzie, nic cię już nie złamie. To trzy. Andrea po roku rzuca pracę i znajduję nową, lepszą, w The New York Mirror.

Morał: Każda praca niesie ze sobą bagaż cennych doświadczeń. Hart ducha trzeba wyrabiać. Mieć roczne doświadczenie na jakimś stanowisku, a go nie mieć? Wybór jest oczywisty. Pamiętaj jednak, że wszystko ma swoje granice. Jeśli zostaną przekroczone... szkoda zdrowia i życia. Odpuść.


Julie & Julia” - Od pracownicy call center, blogerki, do znanej pisarki

Julie pracuje w ubezpieczeniowym call center. Każdy, kto pracował kiedykolwiek na słuchawce, wie, jaka to niewdzięczna i uciążliwa praca. Coś jednak w życiu robić trzeba, zwłaszcza gdy to, o czym marzymy (w przypadku Julie pisarstwo), jest poza zasięgiem. A może nie jest, tylko trzeba się inaczej do tego zabrać? Julie postanawia zmienić coś w swoim życiu i zakłada blog. W jeden rok chce przygotować 524 potrawy z książki słynnej w USA kucharki Julii Child. Łatwo nie będzie. Julie, poza gotowaniem i blogowaniem, musi jeszcze biegać do pracy i nie zrujnować swojego małżeństwa. Blog osiąga sukces, a wydawcy sami dzwonią do niedoszłej pisarki z propozycją wydania u nich książki.

Morał: Warto próbować. Sukcesy nie spadają z nieba. Trzeba o nie walczyć, być wytrwałym. Nie zaszkodzi przetestować na sobie.

Licencja: Creative Commons