Jeśli chodzi o lokaty zakładane na krótki okres to depozyty do 1 miesiąca straciły na oprocentowanie. W lipcu ich oprocentowanie wyniosło 3,6%. W czerwcu było wyższe i wynosiło 3,7%. Podobnie było rok temu. W analogicznym okresie, czyli w lipcu 2011 roku, lokaty do jednego miesiąca były oprocentowane przeciętnie na 3,7%.
Spadło także przeciętne oprocentowanie lokat od 1 do 3 miesięcy. Nie był to zbyt duży spadek, bo wyniósł on w stosunku do poprzedniego miesiąca 0,1%. Lokaty do 3 miesięcy były oprocentowane w lipcu na 5,6%, a w czerwcu - 5,7%. Wzrost za to zanotowano w porównaniu do poprzedniego roku. Lokaty terminowe do 3 miesięcy w lipcu 2011 roku były oprocentowane na 4,6%.
Zyskały lokaty zakładane na okres od 3 do 6 miesięcy. Ich przeciętne oprocentowanie wynosiło w lipcu 5,6%; w czerwcu – 5,5%; a w lipcu ubiegłego roku zaledwie – 4,6%. Wzrost zanotowano również w przypadku lokat do 12 miesięcy. Lokaty te były oprocentowane o 0,1% więcej niż w czerwcu i o 0,8% niż w lipcu 2011 roku. Oprocentowanie depozytów do 12 miesięcy wyniosło 5%.
Lokaty bankowe powyżej roku posiadały w lipcu oprocentowanie na poziomie 5,3% i był to wzrost o 0,2% w stosunku do lipca. Dla przykładu jeszcze rok temu oprocentowanie lokat powyżej roku wynosiło 4,3%. Przeciętne oprocentowanie nowych lokat oferowanych gospodarstwom domowym wynosiło w lipcu 4,9%. Jest to wzrost o 0,7 w porównaniu do poprzedniego roku, ponieważ w lipcu 2011 lokaty na omawiany okres były oprocentowane na 4,2%.
Wśród analizowanych lokat widać ogólny wzrost oprocentowania lokat długoterminowych w porównaniu do poprzedniego okresu. Lokaty krótkoterminowe straciły na oprocentowaniu. Najlepiej oprocentowanymi lokatami były depozyty do 12 miesięcy. Również depozyty powyżej roku oferowały ciekawe oprocentowanie. Ogólnie widać na rynku tendencję do oferowania coraz lepszego oprocentowanie lokat długoterminowych.