Niezależnie od tego co piszemy, publikując nasz tekst, zgadzamy się z tym, że chcemy, by czytali go inni ludzie. Zapewne teraz pseudo-blogerzy czytający to zdanie, stwierdzą, że 'oni piszą tylko i wyłącznie dla siebie i nie obchodzi ich to czy ktoś ich czyta'. Pozwolę sobie więc zadać jedno pytanie. Dlaczego publikujecie swoje teksty w Internecie?

Data dodania: 2012-08-04

Wyświetleń: 1479

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pytam, bo w końcu uważacie, że piszecie tylko dla siebie. Mówicie, że nie zależy wam na tym by ktokolwiek to czytał. Dlaczego więc, nie wrócicie do prowadzenia zeszytu – pamiętnika? Nie! Publikujecie to na Internecie właśnie po to by inni to czytali. I nie jest to nic złego... Każdy z nas lubi być doceniany za swoją pracę. Jeżeli robimy to co lubimy, a przy tym spotyka się to z aprobatą innych - to właśnie znaleźliśmy szczęśliwą pracę. Dlatego jeżeli naszym pragnieniem jest pisanie - to chcemy znaleźć czytalników. Jak to zrobić?

Po pierwsze - pisać! Tym więcej piszemy - tym lepiej piszemy. W miarę czasu nabieramy coraz lepszego stylu. Aby blog, czy magazyn były poczytne, potrzebny jest właśnie dobry styl. Jeżeli piszemy ładnie, umiemy dobrze bawić się słowem - wtedy czytelnik będzie chcial do nas wrócić. Co więcej - poleci nas innym ludziom. A komu poleciłby? Na pewno osobom, o podobnym do niego guście. W takim wypadku na pewno i im spodobają się nasze prace. Jednak nie tylko to jest ważne. Po drugie - samozaparcie. Być może przez długi czas niemalże nikt nie będzie 'cię czytał'. Nie znaczy to, że źle piszesz. Każdy nowy produkt zanim będzie popularny musi trochę 'poleżeć'. Prędzej czy później ktoś trafi na inego i wtedy powoli, ale skutecznie będzie następowała reakcja łańcuchowa. On poleci jednemu znajomemu, tamten innemu i tak w kółko... Nie stanie się tak jednak, jeżeli przestaniemy pisać! Nikt nie będzie subskrybował bloga, na którym nie pojawiają się nowe notki. Z tego powodu - niezależnie od popularności - pisz.  

Po trzecie - sam poszukaj czytelników. Pokaż swoje projekty paru znajomym. Jeśli się im spodobają, to nawet z czystej sympatii do ciebie - polecą je innym. W ten sposób tworzy się sieć ludzi, którzy stopniowo docierają by oglądać twoje dzieła. W ten sposób zdobywasz czytelników. W ten sposób - zdobywasz satysfakcje...

Licencja: Creative Commons