Mówiąc o osobie zdradzającej, najczęściej wyobrażamy sobie mężczyznę otoczonego tabunem atrakcyjnych kobiet i jego płaczącą w domu żonę. Tymczasem żeńska część ludzkości sprawnie dogania imponujące statystyki męskich zdrad.

Data dodania: 2012-07-05

Wyświetleń: 1979

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Seks i uczucie

Powszechnie wiadomo, że dla kobiety seks i uczucie stanowią nierozłączny związek. Dlaczego więc te uczuciowe istoty rzucają się w ramiona obcych mężczyzn, nie bacząc na krzywdę, jaką wyrządzają swojej rodzinie?

Jak to jest, że ta idealna matka i żona, która ponad wszystko deklaruje, iż numerem Jeden w jej życiu jest mąż, dzieci i dom, nagle zapominania o hierarchii wartości i podąża śladami seksu?

Tłumione emocje

Na pozór szczęśliwe w związku kobiety tłumią swoje potrzeby, emocje i niezaspokojone żądze. Wyrastają w duchu bycia idealną matką i wzorową żoną. Uczone są zasady, że to kobieta jest kapłanką domowego ogniska, więc wpierw trzeba zaspokoić potrzeby rodziny, nie bacząc na własne pragnienia.

Po kilku latach wspólnego związku miejsce czułych słów zajmują rozmowy o codziennych problemach, miejsce namiętnych pieszczot zajmują domowe obowiązki, a miejsce komplementów wyparte są przez zwykłe zmęczenie. Do związku wkrada się rutyna i monotonia.

Puste miejsce po komplementach

Nie oznacza to jednak, że brak czułych słów, pieszczot, komplementów i ognistego seksu nie jest przez kobiety odczuwalny. Wręcz odwrotnie – te istotne braki z czasem zaczynają bardziej doskwierać, a jak wiemy w życiu „nie ma takiej dziury, której by nie można było zatkać”.

Prawdopodobnie niewiele jest kobiet, które z premedytacją planują zdradzić swojego męża. Zwykle impulsem jest banalna okoliczność. Kobieta, która od własnego partnera nie słyszy, że jest piękna, atrakcyjna i kochana, komplement wypowiedziany przez obcego mężczyznę przyjmie jak balsam na zranioną duszę. Nieważne, czy jego autorem jest kolega z pracy, przygodnie spotkany na zakupach sąsiad, czy wirtualny znajomy z czatu. Do zupełnego zapomnienia się, dzieli już tylko krok.

Nowy ogrodnik

Jak się okazuje, brak zaspokojenia wewnętrznych potrzeb w dłuższym okresie czasu staje się bezpośrednią przyczyną zdrady. Kobieta jest jak roślina: gdy do życia brakuje jej słońca i wody, przyjmie każdy promyk i każdą kroplę, aby tylko żyć dalej. Jeśli nie pielęgnuje jej własny ogrodnik, jego obowiązki przejmuje inny.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena