Zakupy grupowe to coraz bardziej popularna forma wyszukiwania promocji. Mniejsze niż zazwyczaj ceny usług oraz produktów to perfekcyjna sposobność, aby je wypróbować. Nierzadko rezygnujemy z usług oraz wytworów, ponieważ zwyczajnie nie posiadamy na to środków finansowych.

Data dodania: 2012-06-22

Wyświetleń: 1256

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednak obniżenie o kilkadziesiąt procent ceny nominalnej jest doskonałą okazją oraz z pewnością zdecydujemy się na owe zakupy. Z jakiego powodu spółki decydują się na sprzedaż wytworów i usług po tak małej cenie? Kontrakcja jest niezmiernie oczywista! Chodzi o marketing. Nie ma skuteczniejszej formy reklamy, niż zaprezentowanie towaru lub usługi explicite na kliencie. Jeżeli konsument będzie zadowolony, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że w przyszłości także skorzysta z naszych usług. Prawdopodobnie zarekomenduje nasz sklep również przyjaciołom oraz rodzinie. Poczta szeptana funkcjonuje idealnie, więc dlaczego by nie wypróbować tej metody?

Wiele firm boi się kosztów takiej formy promocji. Wortale zakupów grupowych nie działają charytatywnie. Muszą z czegoś opłacić koszty działalności oraz wyrobić zysk. Przeważnie prowizja sięga wysokości 50 procent wartości naszej oferty grupowej. Okazuje się więc, iż oferent usługi działa niemal darmowo. Na nieszczęście, takie są realia. Stąd z tego typu promocji nie powinien korzystać każdy. 

To porządne rozwiązanie dla przedsiębiorstw usługowych, z których korzysta się w sposób stały. Propozycja w portalu grupowym powinna przyciągnąć stałego klienta, dlatego też najskuteczniej wychodzą na tej formie reklamy punkty kosmetyczne, punkty stylistyczne bądź bary. Sprzedaż jednorazowej usługi lub produktu jest mało opłacalna.

Jaki płynie z tego morał? Największym wygranym zakupów grupowych są ich klienci. To oni mają możliwość przetestować określone usługi oraz produkty w nader niewysokich cenach. Dużo zyskują też oferenci posług ciągłych. Być może uda im się zdobyć paru lojalnych kontrahentów. Jest jednakże określony wymóg - posługa musi być spełniona starannie, co nie zawsze jest standardem a propos ofert grupowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena