Oferty grupowe osiągnęły już istotny sukces. Czerpią z nich dziesiątki tysięcy ludzi, a mimo to potencjał tego sposobu handlu nie jest jeszcze wyeksploatowany. Cały sektor e-commerce wart jest kilkadziesiąt miliardów złotych, jednakże promocje grupowe stanowią nieduży odsetek tej liczby.

Data dodania: 2012-07-02

Wyświetleń: 931

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wskutek tego właśnie wniosek, iż ich potencjał nie jest jeszcze wyczerpany. Umożliwia to ciągły progres oraz przyrost renomy promocji grupowych.

Doskonałym dowodem na tego typu stan rzeczy są coraz nowsze portale proponujące zakupy grupowe. Powstają one jak grzyby po deszczu. Na nieszczęście, wycinek z nich znika tak samo prędko, jak się rodzi. Jest to efekt polityki prowadzonej przez wiodących graczy na rynku. Rzadko kiedy korzystamy z innych serwisów niż te popularne w największym stopniu. A pamiętajmy, iż jest ich ledwie kilka.

Nie zmienia to jednakowoż argumentu, iż warto próbować. Prawdopodobnie użycie pewnych nowości pozwoli na przebicie się z własną ofertą powyżej gigantów branży. Jednakowoż bez tego bezspornie będzie niezmiernie ciężko. Okazją może być nowatorski sposób dotarcia do klientów. Skoro ‘skostniały ’ Internet jest przepełniony tego typu wortalami, to może warto pomyśleć o czymś nowym?

Idealnym pomysłem są programy mobilne, które umożliwiają korzystanie z zakupów grupowych. Dzięki temu każdy otrzyma dostęp do rozmaitych propozycji bez konieczności siedzenia przed laptopem. W czasach smartfonów i pozostałych tego modelu zabawek jest to największa konieczność, która na 100% będzie w krótkim czasie wykonana.

Pragnąłbym dodatkowo napisać o agregatorach zakupów grupowych, które bardzo mocno przyczyniają się do popularyzacji tego sposobu używania usług oraz zakupów. Bez nich większość osób zwyczajnie zagubiłoby się w ogłoszeniach z dużej ilości portali. A tak, w jednym miejscu otrzymujemy najciekawsze oferty z rozlicznych portali zakupowych. To ogromne udogodnienie, szczególnie dla ludzi leniwych - a jak wiadomo, każdy z nas ma w sobie co nieco z lenia!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena