W Internecie powstaje coraz więcej ofert grupowych. Kilka z nich posiada jednakowoż znaczną przewagę nad innymi i nie pozwala im pozyskać nazbyt dużej popularności. Niemniej jednak, managerowie tych portali są zdeterminowani walczyć o każdego internautę. Czym właściwie są portale zakupów grupowych?

Data dodania: 2012-06-28

Wyświetleń: 1022

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Znaczna ilość internautów nie ma żadnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, jednakże te efektywnie pozyskują coraz to nowszych userów.

Czy serwis z promocjami grupowymi jest e-sklepem? W jakimś znaczeniu tak. Sprzedaje on wszakże usługi i wyroby, a nabywca zamawia je dzięki portalowi WWW. Co jednak wyróżnia go od przeciętnego sklepu internetowego? A więc to, iż jest on swego typu agentem w dostępie do nich. Nie bierze również odpowiedzialności za nieporządnie zrealizowaną usługę lub towar niezgodny z przedmiotem oferty. W następstwie tego trzeba być ostrożnym, ponieważ bywają przedsiębiorstwa używające zakazane praktyki - szczęśliwie, są to wyłącznie przypadki marginalne i trafiamy na nie nadzwyczaj sporadycznie.

Specyficznym typem wortali, na których można odkryć propozycje zakupów grupowych, są tzw. agregatory zakupów. Na czym polega ich wyjątkowość? A więc nie są to strony internetowe, na których swoje towary prezentują firmy. Są to miejsca, gdzie pokazuje się ogłoszenia z przeróżnych portali zakupowych. Czy stanowią one konkurencję dla zwyczajnych stron z ofertami grupowymi? Zdecydowanie nie.

Większość z nas powinna być zadowolona z funkcjonowania agregatorów. Dzięki nim możemy przeglądać setki ofert w danym miejscu. Ogłoszenia, rozrzucone na różnorodnych wortalach, grupuje się w konkretne miejsce oraz dzieli na kategorie. Dzięki nim użytkownik ma sposobność przewertować masę ogłoszeń, bez straty dużej liczby czasu. To duże udogodnienie, szczególnie dla klientów, którzy nie czują się bezpiecznie w surfowaniu po witrynach WWW. Rozdział kategoryczny na dodatek upraszcza szukanie, bowiem filtruje ogłoszenia z nieinteresujących nas działów.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena