Powodzenie zakupów grupowych bezustannie intensywnieje. Na skutek rozwoju netu, zostały one nadzwyczaj dochodową dziedziną Internetu. Pomimo tego, że nadal stanowią tylko ułamek sektora e-commerce, to coraz więcej userów Internetu widzi ich możliwości. Należy zapytać o to, co stoi za tak bardzo olbrzymim powodzeniem?

Data dodania: 2012-07-02

Wyświetleń: 1053

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Riposta nie jest prosta, albowiem pomyślność promocji grupowych określa niezmiernie dużo czynników. Należałoby się nad nimi pochylić. 

Pierwszym elementem, który sprawia postęp zainteresowania ofertami grupowymi, to niezmiernie okazyjne ceny. Oferty zniżkowe bywają tak znaczne, że co niektóre wyroby lub usługi otrzymujemy prawie darmowo. Należy być jednakże czujnym, gdyż niektóre spółki proponujące usługi przez portale zakupowe potrafią uciekać się do zabronionych metod. Pragną w taki sposób przyoszczędzić trochę środków. Jednak przeważnie osiąga to złe skutki, dlatego coraz mniej usługodawców myśli o oszukiwaniu klientów grupowych.

Niskie ceny to czynnik ważny dla konsumenta. Jednakowoż promocje grupowe to nie tylko osoby, które korzystają z ogłoszeń. To także ogromna ilość małych oraz średnich spółek, świadczących swoje towary za pomocą tego rodzaju portali. Jest to doskonały sposób na promocję. Staje się to nowym trendem w marketingu, jednak wypada mieć w pamięci, iż nie jest to sposób promocyjny adekwatny dla wszelkiej formy biznesu usługowego.

Jednym z najistotniejszych czynników, które określają pomyślność promocji grupowych to ich prosta dostępność. Powstaje coraz więcej stron internetowych, które prezentują tę postać używania z usług bądź nabywania produktów. Rynek może się jawić jako nadmiernie wypełniony ofertami, jednak coraz więcej tego rodzaju portali dostaje się do pierwszej ligi e-commerce.

Wielką popularnością cieszą się tzw. agregatory zakupów. Są to wortale, które skupiają ogłoszenia zakupów grupowych z przeróżnych portali i oferują je użytkownikowi w jednym miejscu. Nie musimy wówczas trwonić czasu na szukanie fascynujących nas ogłoszeń. Wystarczy wejść na tego typu agregator, wybrać kategorię oraz przebierać w ofertach.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena