Wyjazdy integracyjne są bardzo ważnym spoiwem łączącym współpracowników oraz pracodawcę. Dzięki nim ludzie tworzą więzi, zawiązują przyjaźnie i oswajają się ze swoimi szefami, a także bardzo często przełamują lody, co później owocuje lepszym wywiązywaniem się z codziennych obowiązków w biurze. 

Data dodania: 2012-05-22

Wyświetleń: 1666

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podczas wyjazdów integracyjnych pracownicy uczą się również wspólnej pracy w innych warunkach niż te, do których przywykli, wypracowują wzajemny szacunek i zaufanie. Wszystko to wpływa na mocniejszą identyfikację uczestników wyjazdu z firmą, a także pomaga zbudować zgrany zespół. Ważnym elementem każdego wyjazdu jest zadbanie o zorganizowanie czasu na konstruktywną rozrywkę, by nasi pracownicy się nie nudzili, mogli wypocząć oraz zachować wspaniałe wspomnienia. Dobrze jest znaleźć firmę eventową, która podejmie się organizacji imprezy. Powierzając to zadanie specjalistom, unikniemy chaotyczności oraz monotonii. 

Ponieważ każdy zespół pracujących ze sobą ludzi jest inny i posiada swoje indywidualne potrzeby, program musi zostać do nich doskonale dopasowany. Specjalnie dobrane do grupy sprawdzone scenariusze z całą pewnością wpłyną na rozwój nowych zainteresowań wśród pracowników, a także zaowocują powodzeniem całego przedsięwzięcia. Oczywiście, dobrze jest umiejętnie połączyć rozrywkę ze szkoleniami i konferencjami w taki sposób, by pracownicy byli podczas zajęć skupieni oraz w dobrej kondycji. 

Kolejnym eventem scalającym pracowników z firmą są pikniki firmowe. Doskonale dobrane miejsce pikniku, przebywanie na świeżym powietrzu, szereg atrakcji tematycznych: gier, zabaw i rywalizacji podsyci dobrą atmosferę oraz wpłynie pozytywnie na uczestników eventu. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów warto również organizować pikniki rodzinne, dzięki którym pracodawca oraz współpracownicy mogą poznać swoje rodziny. Pomoże to jeszcze bardziej połączyć grupę i zbudować dobre relacje z pracodawcą. 

Imprezy integracyjne organizowane dla pracowników sprawdzają się doskonale w team buildingu. Pozwalają stworzyć kolektywnie działającą grupę, wspierającą się nawzajem, szanującą oraz empatyczną w stosunku do siebie. Są doskonałym narzędziem do motywacji, a także stymulacji działań związanych ze współpracą w zespole, rozwijają synergię.
Warto je organizować, bo rewelacyjnie wpływają na większą wydajność pracowników. 

Licencja: Creative Commons
4 Ocena